İnsan Kaynakları 25 NİSAN 2010 / 18:00

İstanbul’u daha akıllı hale getirecek yarışma

IBM Türk ve Yeditepe Üniversitesi Fütürizm Kulübü, “Daha Akıllı İstanbul” konulu yarışmayı başlattı. “Bir İstanbul Düşle” sloganıyla gerçekleşen yarışma, üniversite öğrencilerini İstanbul’un sorunlarına akılcı ve uygulanabilir çözüm önerileri içeren fikir ve projeler üretmeye davet ediyor. IBM’in akıllı şehirler kavramı kapsamında düzenlenen yarışmada; katılımcılardan, yaşamak istedikleri İstanbul’un sorunlarının aşılabilmesi için değişimi başlatacak çözüm önerilerini sunmaları bekleniyor. Katılımcılar fikirlerini yazılı olarak açıklarken görsellerle destekleyecek ve teknolojik altyapı önerilerinde bulunacak.
Sadece bireysel katılımın mümkün olduğu yarışmanın birincisi, IBM Almanya’da Böblingen Lab. “Best Student Recognition” etkinliğine katılmaya hak kazanacak. İkinci ve üçüncü yarışmacıya ise IBM Türk’te staj olanağı sunulurken dereceye giren öğrencilere ise birer iPod Nano hediye edilecek.
Yarışmada daha yaratıcı, daha paylaşımcı, herkesin yaşamaktan daha çok zevk aldığı bir İstanbul yaratma fikrinin ön planda olması isteniyor. Son katılım tarihi 30 Nisan 2010 olan yarışma, Akıllı Binalar, Akıllı Eğitim, Akıllı Enerji, Akıllı Gıda, Akıllı Güvenlik, Akıllı Ulaşım, Akıllı Sağlık ve Akıllı Su kategorilerinde düzenleniyor.
Katılımcılar, tek bir kategori için öneride bulunmanın yanı sıra birden fazla kategoriyi kapsayan sistematik öneriler de sunabilecek. Yarışmaya katılacak çalışmaların, projeye konu olan problemi ve İstanbullular üzerinde yarattığı olumsuzlukları tanımlaması, bunların yok edilmesi için yaratıcı, akılcı, uygulanabilir çözümler önermesi ve uygulanan çözümlerin faydasını dile getirmesi bekleniyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics