İnsan Kaynakları 06 NİSAN 2015 / 09:16

İstihdam başlığında cepteki iki yenilik

GD Holding, iş başvurularında “Sarı Sayfalar”ı cep telefonlarına taşıyan bir platform oluşturdu. GD Holding tarafından geliştirilen Serielaman.com ile, adaylar istedikleri lokasyondaki iş ilanlarını bir saniyede görebilirken, özgeçmiş oluşturmak zorunda kalmadan anında iş başvurusunda bulunabiliyor. İşverenler ise adaylarla hızla bağlantı kurarak, açık pozisyonlarını anında kapatabiliyor.

Öncelikle mavi yaka ve ara kademe istihdamında öne çıkan KOBİ’lerin iş süreçlerinin sürekliliğini sağlamak için geliştirilen Serieleman.com, şirketlerin adaylar ile hızla bağlantı kurabilmelerine olanak sağlıyor. Platformda şirketler tarafından yayınlanan iş ilanlarında gazetedeki sarı sayfalarda olduğu gibi sadece aranılan nitelikteki adayın özellikleri ve iletişim bilgileri yer alıyor. Adaylar özgeçmiş oluşturmak zorunda kalmadan, tek bir tuşla istedikleri lokasyonda yer alan şirketlere telefon ya da e- posta aracılığıyla ulaşıp başvuru yapabiliyor.

Öte yandan, özgeçmiş oluşturma sürecinin yerine, adaylar, mobil uygulama ile akıllı telefondan  başvuru yapabiliyor. Platformda yer alan “Lokasyona göre iş ara” butonu, sadece seçilen lokasyondaki iş ilanlarının listesini adaylara sunuyor. Adaylar da liste üzerinden istedikleri şirketlerle doğrudan bağlantı kurabiliyor.

Herkes için bilgiye ulaşma kolaylığı

Bu arada, yine GD Holding bünyesinde faaliyet gösteren insan kaynakları sitesi Eleman.net de videolu iş ilanlarını cebe taşıyor. 200 bin firmaya hizmet veren Eleman.net’te yayınlanan tüm videolu ilanlar, aynı zamanda mobil cihazlarda da görüntülenebiliyor.Eleman.net, videolu ilanlar aracılığıyla şirketlerin kendilerini daha kolay ifade etmelerine olanak sağlıyor. Videolu ilanlar aracılığıyla şirketler, aradıkları açık pozisyonlara ilişkin daha anlaşılır bir çerçeve çizebiliyor. İş arayanlar ise çalışmak istedikleri işin tanımına ilişkin soru işaretlerini, bu ilanlar aracılığıyla giderebiliyor.

 
ETİKETLER : 1016

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics