İnsan Kaynakları 06 TEMMUZ 2015 / 06:20

İstihdam için ilk adımı attılar

Türk Telekom Grubu; genç yetenek programı STARTT kapsamında 20 bini aşkın aday arasından 50 genç yeteneği seçti. Yeni çalışanlar; gerçekleştirilen oryantasyon programıyla Türk Telekom ailesine dahil oldu ve telekomünikasyon sektöründe başarılı bir kariyer için 18 aylık Gelişim Programı’na başladı.

STARTT Programı’na 20 bini aşkın başvuru gerçekleşti. Başvuruların ardından değerlendirme sürecinde Sözel ve Sayısal Beceri Testi, İngilizce Yeterlilik Testi, Grup Mülakatı / Oyunlaştırılmış Grup Çalışması, Değerlendirme Merkezi Uygulaması (Kişilik Envanteri), Kişisel Tanıtım Videosu, Yetkinlik Bazlı Bireysel Mülakat aşamalarını başarı ile geçen 50 aday, Türk Telekom Grubu çalışanı olarak STARTT Gelişim Programı’na katılmaya hak kazandı.

STARTT kapsamında 1 Temmuz’da başlayan, 18 ay süreli Gelişim Programı sürecinde 50 gence Türk Telekom Grubu’nun 5 odak noktası olan strateji, inovasyon, kişisel gelişim, liderlik ve takım çalışması alanlarında eğitimler verilecek. Program boyunca çalışanlar, grup bünyesindeki bölümler arasında toplam 2 kez rotasyonla yer değiştirecek. Katılımcılar farklı iş birimlerinde rotasyon, bireysel koçluk, mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri, sınıf içi e-öğrenme ve mobil öğrenmeden oluşan programa dahil olacak, proje süreçlerinde mentor desteği alacaklar. Yüksek performans gösteren tam zamanlı çalışanlara, Türk Telekom Grubu yurtdışı şirketlerinde süreli çalışma imkânı veya yurtdışındaki eğitim programlarına veya büyük organizasyonlara katılım hakkı sağlanacak.

 
ETİKETLER : 1029

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN