İnsan Kaynakları 25 HAZİRAN 2016 / 12:24

İZKA, Avrupa’da Türkiye’yi temsil edecek

Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri için Türkiye’den aday belirlenmesi ve teklif edilmesi süreci tamamlandı. Türkiye yarışmaya; İzmir Kalkınma Ajansı’nın (İZKA) “Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri Mali Destek Programı Projesi” (Kaynak Etkinliğinin ve Yeşil Pazarların Gelişiminin Desteklenmesi kategorisinde) ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın “Tarımda Kadın Girişimciliğin Güçlendirilmesi Programı Projesi” (Girişimcilik Ruhunun Geliştirilmesi kategorisinde) ile katılacak.
Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri; girişimciliğin Avrupa çapında kamu kurum ve kuruluşlarının desteği ile geliştirilmesi, işletmeleri ve girişimciliği teşvik edenlerin belirlenmesi, en iyi girişimcilik uygulamalarının ve politikalarının sergilenmesi ve girişimciliğin katma değeri üzerine farkındalığın artırılması amacıyla Avrupa Komisyonu’nun sponsorluğunda 2006 yılından beri düzenleniyor. Yarışmaya 2011 yılından beri Türkiye de katılıyor. Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri için Türkiye’den aday belirlenmesi ve teklif edilmesi noktasında KOSGEB de ulusal koordinatörlük görevini yürütüyor. Yarışma, 6 kategoride gerçekleştiriliyor: Girişimcilik ruhunun geliştirilmesi, yeteneklere yatırım yapma, girişimcilik ortamının geliştirilmesi, işletmelerin uluslararasılaştırılmasının desteklenmesi, kaynak etkinliğinin ve çevre dostu pazarların gelişiminin desteklenmesi ve son olarak da sorumlu girişimcilik. İzmir Bölge Planı’nda tanımlanan yenilenebilir enerjiye yönelik hedeflerin gerçekleşebilmesi için İZKA’nın 2011 yılından itibaren çalışmaya başladığını vurgulayan İzmir Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Murat Yılmaz Çoban şu detayları paylaştı:
“Ajans olarak sürdürülebilir kalkınmanın pek çok farklı alanında faaliyet gösteriyoruz. 2011 yılında Türkiye ve İzmir için, Avrupa ülkelerine göre nispeten yeni olan yenilenebilir enerji alanına odaklanarak bu konuda çözüm stratejileri geliştirmeye çalıştık. Geçen 5 yıl içinde yenilenebilir enerji alanında yaptığımız çalışmalarla İzmir; çevre dostu pazarların gelişimi açısından Türkiye’nin öncü şehirlerinden biri oldu.”
 
ETİKETLER : İZKA 1078
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN