İnsan Kaynakları 23 EYLÜL 2017 / 15:33

İzmir, girişimcilerini bekliyor

Hack4City: İzmir Akıllı Şehir Hackathonu, 6-8 Ekim’de İzmir’de genç girişimcileri bir araya getirecek. İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), İzmir Büyükşehir Belediyesi, Yaşar Üniversitesi ve Türkiye Bilişim Derneği işbirliğinde düzenlenecek etkinlikte, İzmir’in akıllı bir şehre dönüşüm sürecine yönelik yenilikçi çözümlerin, yine İzmirli girişimciler tarafından geliştirilmesi hedefleniyor.
Hack4City – İzmir Akıllı Şehir Hackathonu, hızla büyüyen şehirlerin ulaşım, enerji, binalar, kamu güvenliği, ekonomik kalkınma, halk sağlığı gibi birçok konudaki sorunlarına, İzmirli girişimciler tarafından yenilikçi çözümler üretilmesi için tasarlanmış bir etkinlik. Hack4City, İzmir Girişimcilik Ekosistemi kurumsal kimliği olan “Start In İzmir” başlığında, İZKA tarafından ilgili tüm paydaşların katılımıyla hazırlanmış İzmir Bölgesel Yenilik Stratejisi, İzmir Girişimcilik Ekosistemi Geliştirme Stratejisi, İzmir Bilgi Toplumu Temelli Kalkınma Stratejisi ve İzmir Yatırım Tanıtım Stratejisi belgelerinin eylem planlarına paralel düzenleniyor.
6-8 Ekim arasında ücretsiz olarak gerçekleşecek Hack4City - İzmir Akıllı Şehir Hackathonu’nda genç girişimciler, tasarımcılar, teknoloji ve inovasyon geliştiren kişiler Originn Coworking‘de 54 saat sürecek maratonda ekipleriyle çalışacak, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından belirlenen konularda hızlı, verimli ve sürdürülebilir çözümler üretmek için yarışacaklar. Stage-Co’nun desteğiyle, alanında uzman isimlerin desteği ve eğitimler ile devam edecek etkinlik, 8 Ekim’de saat 17:00’de jüriye yapılacak sunumlar ile son bulacak. Etkinlik sonunda dereceye giren ekipler ödüllendirilecek. Etkinlikle ilgili detaylar ve ücretsiz başvuru için www.hack4.city.com internet sitesinin yanı sıra, sosyal medyada #startinizmir #hack4city hesaplarını da takip etmek mümkün.
İZKA Genel Sekreter Vekili Sena Gürsoy, İzmir ekonomisine katkı sağlayacak hızlı büyüyecek ve istihdam yaratacak yeni işletmelere ihtiyaç olduğunu, bu işletmelerin yenilikçi fikirlere sahip yeni girişimciler tarafından kurulabileceğini belirterek, “Mayıs ayında Hack4Energy – İzmir Enerji Hackathonu adı altında verimli bir etkinlik gerçekleştirmiştik. Hack4City – İzmir Akıllı Şehir Hackathonu bu faaliyetlerimizden sonuncusu” dedi.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics