İnsan Kaynakları 29 NİSAN 2014 / 17:48

"K.Afrika Türkiye'den yönetilecek"

Bölgenin en büyük ASUS ofisi olan ASUS Türkiye, Kuzey Afrika operasyonlarının yönetilmesi için merkez seçildi. ASUS Sistem İş Grubu Türkiye Ülke Müdürü Bora Aras, yapılan bu yeni değişiklikle ASUS Sistem İş Grubu Türkiye ve Kuzey Afrika Bölge Müdürü unvanını kazandı.Daha önce Tayvan’daki genel merkezden yönetilen Kuzey Afrika bölgesindeki operasyonlar yapılan bu değişiklikle tek bir merkezden ve kolay ulaşım imkanıyla yönetilebilecek.

ASUS, Kuzey Afrika bölgesindeki operasyonlarını Türkiye ofisinden yönetme kararı aldı. Bu yeni kararla ASUS Sistem İş Grubu Türkiye Ülke Müdürü Bora Aras, ASUS Sistem İş Grubu Türkiye ve Kuzey Afrika Bölge Müdürü unvanını aldı.
ASUS’un bölgedeki en büyük ofislerinden biri olması nedeniyle ASUS Türkiye, Tunus, Fas ve Cezayir’i kapsayan Kuzey Afrika operasyonlarını yönetmek üzere seçildi. Daha önce Tayvan’daki ASUS genel merkezine bağlı olan Kuzey Afrika bölgesindeki satışlar bu değişiklikliğin getirdiği bölgesel yakınlaşmayla artık daha verimli yönetilebilecek.
ASUS, piyasa açısından farklılıklar gösterse de temel konfigürasyonları aynı olan Tunus, Fas ve Cezayir’e Fransızca ve Arapça klavye gönderiyor. Bu bölgeden ASUS’un 2014 için beklentisi, taşınabilir bilgisayar pazarında 100.000 adetlik satışa ulaşmak.
ASUS Türkiye, Tunus ve Fas’taki satış operasyonlarına başlamış durumda. Cezayir’de ise 2014’ün ikinci çeyreğinde satışa başlanacak.
ASUS Sistem İş Grubu Türkiye ve Kuzey Afrika Bölge Müdürü Bora Aras, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “ASUS Türkiye olarak genel merkezimize, bize bu sorumluluğu verme güveni aşılamış olmaktan gururluyuz. Kuzey Afrika gelişmekte olan bir bölge ve ASUS bölgede pazar payını artırmaya başladı. 2014’te Kuzey Afrika bölgesinin 1 milyon adetlik taşınabilir bilgisayar pazarında önemli bir oyuncu olma hedefimiz var ve bu konuda elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN