İnsan Kaynakları 04 KASIM 2012 / 17:16

Kaldıraç Etkisi kitapçılarda

“Türkiye’nin internet girişimcilerinden deneyimler ve dersler” alt başlığıyla yayımlanan Kaldıraç Etkisi, Türkiye’nin birinci nesil internet girişimcilerinin yaşadıklarını anlatıyor. Ekim Nazım Kaya tarafından 16 girişimcinin desteğiyle yazılan ve TTNET’in desteğiyle basılan kitap kitapçılara dağıldı.
Kitap, e-ticaretten pazaryerine, yazılım geliştirmeden ajansa, içerik üretiminden uygulama geliştirmeye, videodan ödeme sistemlerine, internet girişimciliği konusunda hemen her alanı kapsayan bir içeriğe sahip. Bu alanlarda faaliyet gösteren girişimcilerin olumlu ve olumsuz deneyimlerini içeren Kaldıraç Etkisi, genç girişimcilere ve girişimci adaylarına rehberlik etme iddiasında.
Kaya, Kaldıraç Etkisi’nin Türkiye’de gelişmekte olan internet girişimciliği ekosistemine ışık tutmasını umuyor. Kitapta “Maaşlı mı çalışmalı, kendi işini mi yapmalı?”, “Ne yapmalı?”, “Operasyon”, “İnsanlarla ilişkiler”, “Devletle ilişkiler”, “Şans” bölümleri bulunuyor. Her bölümün sonunda yer alan “Kaldıraç Etkisi e-kitabında yazar olun” çağrısı ile okurlara, bir süre sonra yayımlanacak olan Kaldıraç Etkisi e-kitabında yazar olma olanağı sunuluyor. Bu çerçevede, okurlar da kendi deneyimlerini yazarak, kaldiracetkisi.com’da yayımlanacak bir e-kitap ile, Türkiye internet girişimciliği almanağının bir parçası olabilecekler.
ETİKETLER : Sayı:894

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN