İnsan Kaynakları 15 KASIM 2015 / 12:49

Kamuda çağrı merkezleri önem kazanıyor

Çağrı Merkezleri Derneği (ÇMD), kamu kurumlarındaki çağrı merkezlerinde görev yapan personelin ihtiyacına uygun, kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlayan eğitimler veriyor. Son olarak Vergi İletişim Merkezi’nin (VİMER) 180 çağrı merkezi personeline kişisel gelişim eğitimi veren ÇMD, birçok üniversitede çağrı merkezi ile ilgili bölümlerin açılmasına da destek olmuştu. Kamu kurumlarının ve sektörün önde gelen firmalarının çağrı merkezi personeline ihtiyaca uygun eğitim programlarını düzenleyen ÇMD, son olarak Vergi İletişim Merkezi (VİMER) bünyesinde görev yapan 180 çağrı merkezi personeline “Telefonda Etkili İletişim, Motivasyon ve Takım Olma” eğitimleri verdi.
Çağrı merkezlerini ‘Türkiye’nin bacasız fabrikası’ olarak adlandıran ÇMD Yönetim Kurulu Başkanı Metin Tarakçı, kamu sektöründeki vatandaş odaklı hizmet anlayışının geliştiğini vurguladı ve ekledi: “Kamu sektörü adına çalışan müşteri temsilcisi sayısında 2015 yılında ciddi bir artış gözlemlendi ve kamu alanı, sektörümüzün yaklaşık yüzde 10,7’sini oluşturuyor. Kamu sektöründe çağrı merkezleri en çok vatandaş hizmetleri, şikâyet yönetimi, sosyal medya ve teknik destek hizmetleri olarak öne çıkıyor.”
 
ETİKETLER : 1046

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN