İnsan Kaynakları 13 EKİM 2014 / 13:48

Kariyer fırsatı oyunda

2008 yılında ODTÜ Teknokent bünyesinde kurulan Türkiye’nin ilk tematik ön kuluçka merkezi ATOM (Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi) Kasım ayında yeni ekipleri ile yeni dönemine başlamaya hazırlanıyor. Kabul ettiği geliştirici gruplara verdiği çalışma alanı, donanım ve yazılım, internet gibi teknik altyapı desteklerinin yanında eğitim, mentorluk, iş geliştirme ve pazarlama gibi destekler de sağlayan ATOM, altı yılda 40’ın üzerinde ekibe destek vererek, oyun geliştirme sektöründe önemli bir yer edindi. Altı yıldır düzenlediği ulusal ve uluslararası etkinliklerle de bünyesinde geliştirilen oyun sayısı 200’ü geçen ATOM, Türkiye’de faaliyet gösteren ve göstermek isteyen oyun geliştiricileri ve animasyon sanatçılarını bir araya getiriyor. Öte yandan, bugüne kadar ATOM’dan mezun olan ekipler 2 milyon doların üzerinde finansman sağladı.

12 Ekim’e kadar başvurular alınacak

500 saatin üzerinde sağlanan eğitimlerden binin üzerinde geliştiricinin faydalanmasına imkan sunan merkez, sektörde faaliyet gösteren şirketlerin İK ihtiyaçlarına ve ekip yapılanmalarına da destek veriyor. Staj programları, geliştirme etkinlikleri, sektör buluşmaları gibi etkinliklerin yanısıra, 2013-2014 döneminde Darklings ve Joinz oyunlarının da uluslararası başarısıyla ATOM, 2014-2015 dönemine başlıyor.

Geliştiricilerin özgün oyun ve animasyon projeleriyle başvurabilecekleri ATOM’a başvurmak için www.atom.org.tr adresinden edinilecek Başvuru Dosyası’nı doldurarak atom@odtuteknokent.com.tr adresine göndermek ve ilk aşama sonuçlarını beklemek yeterli. 12 Ekim’de mesai bitimine kadar kabul edilecek olan başvurularda en önemli unsur ATOM tarafından açıklanan rehber bilgilerin takip edilmesi ve başvuru teyidi almayan ekiplerin mutlaka tekrar başvurması gerektiği.
ETİKETLER : 991

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics