İnsan Kaynakları 13 OCAK 2018 / 08:22

Kariyer fırsatları Balıkesir’de büyüyor

Balıkesir Üniversitesi’ne bağlı Balıkesir Meslek Yüksekokulu ile işbirliği yapan Teleperformance Türkiye, öğrencilere seçmeli ders olarak Balıkesir'de 5,5 milyon TL yatırımla kurulan çağrı merkezinde staj imkânı sunuyor. İmzalanan işbirliği protokolü ile yüksekokulun Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Pazarlama ve İşletme Programı Bölümü’nde okuyan öğrenciler, Teleperformance'ın Ekim 2017'de Balıkesir'de hizmete açtığı yeni çağrı merkezinde staj programına katılabilecek. Stajyer öğrencilerin ücret, yemek ve ulaşım giderleri Teleperformance tarafından karşılanacak. Balıkesir çağrı merkezinde staj gören öğrenciler, başarılı performans göstermeleri durumunda mezuniyet sonrasında Teleperformance bünyesinde istihdam için öncelik sahibi olacak.
Sektörün 2018 yılı için istihdam hedefinin yüzde 5 artışla 95 bin müşteri temsilcisi olduğunu hatırlatan Teleperformance Türkiye İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Korhan Göksu, "İstanbul, Uşak ve Trabzon'dan sonra Balıkesir'de hizmete geçirdiğimiz çağrı merkezinde yaklaşık bin kişiyi istihdam etmeyi hedefliyoruz. Türkiye genelinde 2 bin 500 kişilik istihdam gücümüz olduğunu göz önünde bulundurunca, Balıkesir'in bizler ve sektör için önemi de ortaya çıkıyor" dedi.
Teleperformance Grup tarafından operasyon ve destek ekipleri için geliştirilen kariyer eğitim ve gelişim programı JUMP, Teleperformance Türkiye tarafından uygulanıyor. Bu program ile Teleperformance çalışanlarının potansiyel yetkinlikleri ortaya çıkarılarak doğru bir kariyer yönlendirmesi yapılıyor ve kaliteli iş sonuçları elde ediliyor. Çok hareketli, çok yönlü ve profesyonel bir çalışma ortamında Müşteri Temsilcisi unvanıyla işe başlayan gençler, zamanla Takım Lideri, Süpervizör ve Operasyon Müdürü seviyelerine yükselme şansına sahip oluyor.
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics