İnsan Kaynakları 09 MART 2015 / 09:01

Kariyer yolunda ‘genç’ buluşma

Lenovo, başarılı üniversite öğrencilerini ve iş hayatına yeni atılmış genç profesyonelleri liderliğe hazırlamak amacıyla Yenibirlider Derneği’nin stratejik iş ortağı oldu. Lenovo,  “Liderlik Ekosistemi” projesinin gelişim sürecine destek olacak. 2015 Ocak’ında başlayan ve Ekim ayına dek devam edecek olan süreçten Yenibirlider Derneği Liderlik Ekosistemi’ne dahil olan 100 genç profesyonel ve 100 üniversite öğrencisi yararlanacak.

 

18-30 yaş arasındaki üniversite öğrencileri ve genç profesyoneller ‘Liderlik Ekosistemi’ ile özel sektör ve kamu kuruluşları, üniversiteler, sivil toplum örgütleri ve iş dünyası liderleri aynı çatı altında buluşuyor. Genç lider adayları, bu programla birçok eğitim, konferans, mentorluk ve çalışma grubu etkinliklerinde yer alabiliyor.

Staj imkanları da olacak

Yenibirlider ekosistemine Türkiye'nin önde gelen şirketlerinden 30 yaşın altındaki genç profesyoneller dâhil edildi. Bu genç profesyonellerin belirlenmesi sonrası, Türkiye çapında seçilmiş olan üniversite öğrencileri de ekosisteme kabul edildi. Yenibirlider 2015 Ekosistemi’ne dahil olan genç profesyoneller, özel kurum, sivil toplum kuruluşu ve kamu kurumlarıyla bir araya gelmenin yanı sıra, bu genç liderler ve öğrenciler arasında mentor - menti ilişkisi kurulacak. Mentorluk, koçluk, gönüllü faaliyetler, sosyal sorumluluk çalışmaları ve sosyal aktiviteler üniversite öğrencilerinin ve genç profesyonellerin katıldığı programlar arasında. Program sonunda öğrenciler, staj imkanları ile deneyim de elde edebilecek.

 
ETİKETLER : 1012

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics