İnsan Kaynakları 10 EYLÜL 2016 / 17:35

Kariyer yolunda fırsatların merkezi sosyal medya

Gençler, yeni iş kurmak isteyen girişimciler, kariyerine yön vermek isteyen yetişkinlerin araştırmalarında Twitter önemli bir adres. Bireylerin bu ilgisine karşılık, şirketler de Twitter’da özel olarak oluşturdukları kariyer hesaplarından hem iş tavsiyeleri veriyor hem iş fırsatları hakkında takipçilerini bilgilendiriyor. Bunların yanında, birçok kariyer sitesi de Twitter hesapları ile eleman arayan şirketleri iş arayanlarla buluşturuyor. İşte bunun örnekleri:

@kariyernet: En güncel ve çok farklı sektörlerden iş ilanlarının bulunabileceği Twitter hesaplarından biri olan Kariyer.net, ilanların dışında çalışma ortamını iyileştirme, iş hayatını yönetme gibi konularda ipuçları da paylaşıyor.

@Yenibiris: İş görüşmeleri, doğru meslek seçimi, girişimci olmanın kuralları gibi birçok başlıkta kariyer odaklı soruların yanıtları bu hesapta yerini alıyor. 

@secretcvcom: Twitter sayfasında ağırlıklı olarak iş ilanlarına yer veren hesapta, geniş bir skalada kariyer çizilebilir. Ayrıca hesapta ilanlara yönelik yorumlarda bulunan kullanıcılarla doğrudan iletişime de yer veriliyor. 

@elemannet: 240 bine yakın firmanın yer aldığı ve 20 bin kadar aktif iş ilanının bulunduğu hesapta, ilanların özelleştirilmiş görsellerle verilmesi daha fazla dikkat çekmesini sağlıyor. İş arayanlara yönelik özel bilgilendirmeler de bu hesapta. 

@AdeccoTurkiye: Uluslararası bir İK şirketi olan Adecco’nun Türkiye ofisinin Twitter hesabı, doğru bir kariyer çizilmesi adına tavsiyelerde bulunarak gençlere yol gösterdiği gibi, ünlü yöneticilerin görüş ve deneyimlerini aktarmaları için bir platform oluyor, hesapta önemli araştırmalara da yer veriliyor.

@engelsizkariyer: Türkiye’nin engelli işgücü kaynağı olan Engelsiz Kariyer’in Twitter hesabı, engellilerin toplumda daha kolay kariyer edinmeleri için önemli bir sosyal platform görevi görüyor. 10 binden fazla nitelikli engelli adayın yer aldığı hesapta, şirketlerin özel ilanlarına da geniş yer veriliyor.

ETİKETLER : 1088 Twitter
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN