İnsan Kaynakları 22 ARALIK 2014 / 13:20

Kariyer yolunda tüm paydaşlar için kolaylık

İnsan kaynakları sitesi Yenibiris.com’un başlattığı uygulama ile iş arayanlar ve şirketler, aradıkları iş ve çalışana, dijital video üzerinden daha hızlı ulaşacak. Bu amaçla ODTÜ Teknokent’te hayata geçirilen ve TÜBİTAK tarafından da desteklenen dijital video platformu Yuzyuzeyiz.biz ile işbirliği yapan Yenibiris.com, böylece adayların ve şirketlerin zaman ve maliyet tasarrufu yapmasını hedefliyor. Yenibiris.com Yönetim Kurulu Üyesi Kâmil Özörnek, “Uygulamanın, özellikle adayı tanıma amaçlı yapılan ilk iş görüşmesinin yerine geçerek, İK profesyonellerinin işini kolaylaştıracağını, adayların da ilk görüşme için şirkete gelmeden evinden kendini karşı tarafa tanıtma imkânı sunacağını düşünüyoruz” dedi.

Ocak 2013’de lansmanı yapılan ve TÜBİTAK desteği devam eden Yuzyuzeyiz.biz’i bugüne kadar Türkiye’nin önde gelen yerli ve yabancı kuruluşlarının yanısıra iş arayan yaklaşık 30 bin kişi kullandı. Bu yapıda iş arayan kişiler, ilk iş görüşmesi için şirkete gitmek yerine, istedikleri yer ve zamanda bu platform üzerinden insan kaynaklarından gelen soruları cevaplayabiliyor, profil videosu oluşturabiliyor. Şirketler de adaylar hakkında daha çok fikir sahibi olabiliyor ve temel sorularının cevaplarını video ile izleyebiliyor. Yüz yüze görüşme aşamasına gelindiğinde ise canlı video mülakatı yaparak ve bunu kayıt ederek, adayın bütün videolarını yöneticilerle paylaşmak mümkün oluyor.

 

 
ETİKETLER : 1001
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN