İnsan Kaynakları 22 TEMMUZ 2012 / 15:20

Kazuhiro Tsuga Panasonic Corporation’ın başkanı oldu

Panasonic, Olağan Genel Hissedarlar Toplantısı ve hemen ardından yapılan Yönetim Kurulu ve Denetçiler Kurulu toplantılarının sonucunda şirketin başkanlığına Kazuhiro Tsuga’nın atandığını açıkladı. Kazuhiro Tsuga eski başkan Fumio Ohtsubo’dan görevi devraldı.
33 yıldır Panasonic bünyesinde çeşitli görevlerde bulunan Kazuhiro Tsuga, şirkete dair edindiği bilgi dağarcığını ve yönetim uzmanlığını yeni görevinde en büyük desteği olarak görüyor. Bilgisayar mühendisliği ve biyomühendislik gibi niteliklere sahip olan Tsuga şirkette özellikle teknoloji yönetiminde olmak üzere çeşitli görevlerde yer aldı. Tsuga Panasonic Başkanı olmadan önce Panasonic’in işitsel-görsel ve BT ekipman işinden sorumlu bölümü AVC Networkds Company’nin başkanlığını yürütüyordu.
Kazuhiro Tsuga 2008 - 2011 yılları arasında Panasonic’in otomotiv elektroniği işinden sorumlu Automotive Systems kolunda çalışarak şirketin yeni cihazlar, sistemler ve çevre dostu araçlar üretmesini sağlayan vizyonunu oluşturmuştu. 2006 yılında Panasonic’in sayısal ağ ve yazılım teknolojisi geliştirme çalışmalarına katılmış ve şirketin Dijital Ağ Stratejik Planlama Ofisi ve Ar-Ge merkezlerini yönetmişti. Haziran 2006’dan beri Panasonic’in başkanlık görevini yürüten Fumio Ohtsubo, bu yeni atamayla artık Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaparken, bir önceki Yönetim Kurulu Başkanı Kunio Nakamura da Yönetim Danışmanı olarak görevlerini sürdürecek.
ETİKETLER : Sayı:881