İnsan Kaynakları 17 TEMMUZ 2016 / 10:05

Kız öğrenciler dijital dönüşüme hazırlanıyor

GE (General Electric) Türkiye, dijital dönüşümün hızlanması ve geleceğin kadın mühendislerinin yetişmesine katkı hedefiyle 13 – 14 Haziran’da Türkiye İnovasyon Merkezi’nde 25 kişilik 4 gruptan oluşan, 9-11 yaşları arasındaki avantajlı ve dezavantajlı toplam 100 kız öğrenciye, Robincode.org’un “Kızlar Kodluyor” programı altında temel programlama eğitimi sundu. Programda başarılı olan 30 öğrenci de üç haftada toplam 16 saatlik eğitimi kapsayan yaz okuluna katıldı. BT, internet güvenliği ve temel kodlama öğrenen kız öğrenciler, Cisco Networking sistemine kayıt edilerek ücretsiz ve online olarak “Get Connected” dersi ve sertifikası alma, “Hour of Code” Türkiye için yapılacak etkinliklere, eğitimlere kaydolarak destek alma, küresel çalışmanın parçası olma şansına sahip oldu. Eğitim programının 28 Haziran’da gerçekleşen “Kızlar Kodluyor” programının mezuniyet ve sertifika törenine, GE Kadın Çalışan Ağı ve GE Gönüllülerinin yanı sıra GE Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Canan M. Özsoy, Türkiye Teknoloji Merkezi Genel Müdürü Dr. Aybike Molbay, Robincode.org Kurucusu Gözde Erbaz katıldı. 
“5. GE Küresel İnovasyon Barometresi Türkiye sonuçları, bu konunun önemini de gösteriyor” diyen Canan M. Özsoy, sözlerine şöyle devam etti:
“Araştırma sonuçlarına göre Türk yöneticilerin, iş başvurusunda bulunan adaylarda en çok aradıkları özelliklerin yüzde 62’si ‘sorun çözme becerisi’, yüzde 49’u ‘yaratıcılık’, yüzde 46’sı ‘analitik beceri’, yüzde 41’i ise ‘girişimci ruh’. GE Türkiye olarak özellikle kız çocuklarının iş dünyasındaki rollerinin artmasına, sorun çözme ve analitik becerilerinin gelişerek kızlarımızın geleceğin yeni iş modellerine uyum sağlamasına odaklandık. Bu yönde yeni projelerde rol almaya devam edeceğiz.”
Robincode Kurucu Başkanı Gözde Erbaz da, “Cisco Networking Akademi ve Oracle Akademi’nin desteğiyle 5-16 yaş grubundaki çocuklara bilgisayar bilimleri ve STEM eğitimleri vererek çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN