İnsan Kaynakları 16 ARALIK 2017 / 17:17

KOBİ’lerin İK yönetimi dijitalde yerini alıyor

Akbank’ın KOBİ’leri dijitalleştirmek ve iş verimliliklerini artırma hedefiyle Kolay İK ile yaptığı işbirliği sonucunda işletmeler İK süreçlerini dijitale taşırken, maaş ödemelerini de aynı uygulamadan gerçekleştirebilecekler. KOBİ’ler böylece bordro, izin, eğitim, harcama, zimmet, özlük bilgileri gibi birçok konuda şirket çalışanlarına dair süreçlerini rahat ve güvenli yönetebilecek, öğrenmek istedikleri bilgilere bilgisayar, akıllı telefon ya da tabletlerinden ulaşabilecekler.
Kolay İK ile yapılan Akbank Direkt entegrasyonu sayesinde KOBİ’ler Akbank hesaplarından yaptıkları maaş ödemelerini bu uygulama üzerinden gerçekleştirebilecek, ilk 1 ay yapıyı ücretsiz deneyebilecek, süre sonunda devam etmek isterlerse Akbank’tan maaş ödemelerini gerçekleştiren firmalar Kolay İK’dan 6 ay daha ücretsiz yararlanabilecekler. Bu uygulamadan faydalanmak isteyen KOBİ’ler www.kobilerdijitale.com adresinden başvurabilecek.
 
Ödemelerde hız ve verim sağlanıyor
Akbank KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, “Bordro yönetimi, toplu maaş ödemeleri, yıllık izin/çalışan hakları yönetimi, masraf-nakit avans yönetimi ve performans yönetimi gibi pek çok İK süreçlerinde KOBİ’lerin hayatını kolaylaştırmak üzere Kolay İK ile işbirliği gerçekleştirdik. Özellikle küçük işletmelerin herhangi bir yatırım yapmadan kullanabileceği bir İK programı arayışımızda Kolay İK ile tanıştık. Müşterilerimizin Akbank hesaplarından yaptıkları maaş ödemelerini bu uygulama üzerinden gerçekleştirebilmeleri için Kolay İK ile bir entegrasyon yaptık. İK süreçlerinin tek çatı altında yönetilmesine imkan sağlayan bu uygulama ile müşterilerimiz verimliliklerini artıracak ve daha az yanlışla işlerini tamamlayabilecekler” dedi. Kolay İK Kurucu Ortağı Çağlar Yalı ise “Akbank ile işbirliği ile Türkiye’de faaliyet gösteren şirketlerin çalışanlara yaptığı ödemelerin hızlı ve verimli şekilde tamamlanmasını sağlıyoruz. Kolay İK, insan kaynakları ve personel yönetimine ayrılan zamanı yüzde 25'e kadar düşürerek 100 çalışanda aylık 150 saatlik tasarruf sağlıyor. Bu tasarruflardan birisi de İK veya muhasebe ekipleri, maaş ödeme süreçlerinde yarım günden bir güne kadar zaman harcamak zorunda kalmıyorlar. Akbank ile yapılan entegrasyon ile şirketler tek tıkla maaş ödemelerini Kolay İK platformu üzerinden gerçekleştirebiliyorlar” bilgisini verdi.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics