İnsan Kaynakları 06 ŞUBAT 2011 / 18:00

Komtaş Bilgi Yönetimi, 2011 yılı paylaşım toplantısı gerçekleşti

Komtaş Bilgi Yönetimi, 2011 yılı paylaşım toplantısını, 28-30 Ocak 2011 tarihlerinde, Büyük Abant Oteli’nde gerçekleştirdi. İstanbul, Ankara ve Londra ofisi çalışanlarının katılımıyla gerçekleşen paylaşım toplantısında, Komtaş Bilgi Yönetimi’nin misyon ve hedefleri belirlendi. Son iki yılda yüzde 40 oranında büyüyen Komtaş Bilgi Yönetimi’nin, 2011 yılında büyüme hedefi, yüzde 50 olarak açıklandı. Komtaş Bilgi Yönetimi Genel Müdürü Yüksel Çomak, yaptığı konuşmada; Komtaş Bilgi Yönetimi’nin doğru işi, doğru zamanda, doğru yerde yaptığını belirterek, sayısal yaşamın profesyonel yaşama etkisi ve mali kriz sonrasının yarattığı beklentiler ve iş fırsatlarının, yaratıcı çözümleri de beraberinde getireceğini dile getirdi. Yüksel Çomak’ın sunumundan öne çıkan başlıklar şöyleydi: Komtaş Bilgi Yönetimi’nin değerlerini, ürüne ve sürdürebilir büyümeye dönüştürmek; kurumsallaşma, büyüme ve sürdürebilirlik temelli değişim ve iletişim. ‘Değer yaratıyoruz, sinerji yaratıyoruz, takım oluyoruz, değişime hazırız’ şeklinde çalışanlara seslenen
Yüksel Çomak, sözü, Komtaş UK Genel Müdürü Thierry Boit’e bıraktı. Veri Kalitesi, Kimlik Çözümleme, Adres Yönetim Sistemi, Suistimali Önleme ve Kriminal Suç Analizi konularında Avrupa pazarında faaliyet gösteren Komtaş UK adına konuşan Komtaş UK Genel Müdürü Thierry Boit, önümüzdeki 3 yılda Avrupa pazarındaki büyüme hedefini, Türkiye cirosunu geçmek olarak duyurdu. Rekabetçi bir ülke olmanın tek yolunun rekabetçi bir kamu yönetimi olduğuna inanan ve bu sebeple kamunun önemli bir tedarikçisi olan Komtaş Bilgi Yönetimi’nde, Ankara şubesinin liderliğini yapan Genel Müdür Yardımcısı Kürşat Taşkın; Türk Telekom, EGM İstihbarat Daire Başkanlığı, Ziraat Bankası, Sayıştay, SGK, MASAK gibi devam eden projeler yanı sıra 2011’de hayata geçecek Ankara merkezli mevcut ve hedeflenen projeler hakkında çalışanlara bilgi verdi.
Özellikle, A’dan Z’ye Audit Analytics konusunda Bilgisayar Destekli Denetim Ontolojisi ve Veri Analiz Teknikleri’ni (Integrated Data Analysis Library) tanıtan Taşkın, geliştirilmiş CAATTs teknikleri, uyarlanmış “Data Mining” teknikleri, uyarlanmış “Text Mining” teknikleri, geliştirilmiş “Link Analysis” teknikleri, geliştirilmiş “Fuzzy Matching” tekniklerini kapsayan bu ürünün, 2011 yılında Komtaş  Bilgi Yönetimi’nin önemli bir ‘asset’i olacağını sözlerine ekledi.
ETİKETLER : Sayı:807

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics