İnsan Kaynakları 01 TEMMUZ 2013 / 08:22

Kuluçka merkezi, girişimcileri bekliyor

AveaLabs Kuluçka Merkezi, projelerini hayata geçirmek,  kendi işinin sahibi olmak isteyen genç girişimcilere kapılarını ikinci kez açılıyor. 15 Temmuz’a kadar avealabs.com adresinden çevrimiçi başvuru yapacak girişimciler arasında gerçekleştirilecek değerlendirme sonucu belirlenecek proje sahipleri, Ar-Ge merkezinin iletişim altyapısına ve test laboratuvarlarına erişebilecek ve AveaLabs’in ofis olanaklarından da yararlanabilecekler
2011 yılında kurulan ve ilk mezunlarını Haziran 2013 itibariyle vermeye başlayan AveaLabs Kuluçka Merkezi, bilgi ve iletişim teknolojileri sektöründe şirket kurmak ve işlerini büyütmek isteyen genç girişimcilere altyapı ve pazarlama kanallarını açmanın yanı sıra projelerini büyütüp geliştirebilecekleri bir ekosistem sunuyor. Yapılacak değerlendirme sonrasında kabul edilen girişimciler, Avea’nın internet ve intranet altyapısını kullanmanın yanı sıra test laboratuvarlarından yararlanırken; teknik ve ticari mentörlük alabilecek ve pek çok ayrıcalıklı imkana da sahip olacak. İş planları ve performanslarına göre 6 ila 18 aylık bir süre boyunca AveaLabs tarafından sunulan ayrıcalıklardan yararlanabilecek olan girişimciler, Avea’nın Ar-Ge iş ortağı olup birlikte ortak Ar-Ge projeleri gerçekleştirme imkanına da sahip olacaklar.

Hem inovasyon hem de girişimcilik aynı çatı altında
İnovasyon ve girişimciliğin Avea için çok önemli iki kavram olduğunu söyleyen Avea Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin; “Avea Kuluçka Merkezi’ni kurduk çünkü yeni nesil girişimcilik ekonominin oksijeni, dinamik girişimcinin ise ekonominin motoru olduğuna inanıyoruz. Bu noktada yapılması gereken ise bize göre bilgi teknolojilerini desteklemek ve geliştirmek. Türkiye’ye değer yaratma misyonu ile hareket eden AveaLabs Kuluçka Merkezimizde, yeni nesil girişimciliğin kaynağı olarak hem inovasyonu hem de girişimciliği aynı çatı altında buluşturuyoruz. Bu noktada Türkiye’nin en dinamik operatörü olarak; biz de bu amaca hizmet ediyoruz. Çünkü inovasyon ve girişimcilik Avea’nın genlerinde var. Türkiye’nin ilk ve tek lisanslı Ar-Ge Merkezi bünyesindeki AveaLabs’te faaliyet gösteren Kuluçka Merkezimizde teknoloji tabanlı yeni işletmelerle işini yeni kurmuş ve büyümek isteyen öğrenci ve girişimcileri teşvik ediyor, onlara fikir ve projelerini hayata geçirecekleri bir ortam sunuyoruz. İlk dönem mezunlarımızın geliştirdiği uygulamalardan bazılarını, girişimci şirketlerimizle yaptığımız iş ortaklıkları kapsamında Avea altyapısında da kullanmaya başladık. Kuluçka Merkezimizin 2. döneminde tıpkı ilk döneminde olduğu gibi alanında ilklere imza atacak pek çok proje geliştirilecek” dedi.
AveaLabs Kuluçka Merkezi’nin yeni döneminde yer alarak, hayallerine bir adım daha yaklaşmak isteyen girişimci adayları, 15 Temmuz tarihine kadar www.avealabs.com adresindeki başvuru formunu doldurarak başvuru yapabiliyor.
ETİKETLER : Sayı:928

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics