İnsan Kaynakları 21 EKİM 2017 / 10:17

Kurum kültürü, İK’ya verilen değerle büyür

Great Place to Work Türkiye Enstitüsü tarafından her yıl Türkiye’nin En İyi İşvereni unvanına sahip farklı sektördeki şirketlerin genel merkezlerinde gerçekleştirilen etkinliğin bu yılki serisi GSK ile devam etti. Etkinliğe 60’a yakın şirket ve İK yöneticisi katıldı. Etkinliğin panel bölümünde Great Place to Work Türkiye Genel Müdürü Eyüp Toprak, GSK Türkiye Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Dr. Emin Fadıllıoğlu, GSK Türkiye İK Ülke Lideri Gözde Turan Çeşli söz aldı. Panelde, GSK Türkiye’yi başarıya taşıyan uygulamalar, kurum kültürü dönüşümü ve Türkiye’nin En İyi İşverenleri araştırması hakkında bilgi verildi.
Great Place to Work Türkiye Genel Müdürü Eyüp Toprak, “Şirketlere mükemmel bir işyeri kültürü oluşturmaları, bunu sürdürmeleri ve ölçebilmeleri için yardımcı oluyoruz. Türkiye’nin en iyi işverenlerinin başarısı, çalışanlara verilen değer ile doğru orantılı. En İyi İşveren şirketlerde, çalışanların yüzde 88’i yaptığı işten gurur duyduğunu söylüyor. Bu faktörü, yüzde 85 ile takım ruhu, yüzde 81 saygı, yüzde 80 güvenilirlik ve yüzde 78 ile hakkaniyet izliyor. Bu araştırmalar, gelecekte başarıyı yakalamak isteyen şirketler için önemli bir kılavuz” dedi.
Herkes için ‘mükemmel işyeri’ kavramının 2020 stratejilerinde yer aldığını belirten GSK Türkiye Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Dr. Emin Fadıllıoğlu ise “Çalışanları belli bir noktaya getirmeden, işveren markasını belli bir noktaya getirebilmek de mümkün değil. Çünkü bu elçiler, bütün pozisyonların yarattığı algının ortadan kaldırılmasını sağladı” dedi. GSK Türkiye İK Ülke Lideri Gözde Turan Çeşli de, “Açık ve samimi iletişim, paylaşım, kişilerin kendilerini gerçekleştirmeleri ve başarılarımızı birlikte kutlamak, ortaya çıkan ana başlıklardı. Bu noktalara odaklanarak hedefimize ulaştık. Bu, sürekli olarak geliştirilmesi gereken bir çalışma. Üst yönetimin burada iki sorumluluğu var. Birincisi, gerektiği yerde kaynak sağlamak ve işi kolaylaştırmak, ikincisi ise söylediklerinin her zaman arkasında durmaları” yorumunu yaptı.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics