İnsan Kaynakları 25 ARALIK 2011 / 16:17

Kurumsal eğitim dünyasında yeni adım

Kavrakoğlu Management Instute (KMI), Enocta işbirliğiyle yönetici geliştirme programlarını her ölçekten şirkete taşıyacak.

Kavrakoğlu Management Instute (KMI), yönetim danışmanlığı ile 1993 yılında başlayan yolculuğuna bugün uluslararası standartlarda verdiği “Executive MBA” programları ve yönetici geliştirme e-öğrenme programlarından oluşan uzmanlığı ile devam ediyor. Şirket bugünlerde e-öğrenme platformuna sahip Enocta ile yaptığı işbirliği ile yönetici geliştirme programlarını e-öğrenme yoluyla farklı ölçeklerdeki şirketlerin de faydalanabilecekleri bir yapıya taşıyor.
Bugüne kadar yönetici geliştirme programlarından dört binin üzerinde mezun veren ve uluslararası üniversiteler tarafından kullanılan eğitim programlarını uygulayan Kavrakoğlu’nun uzmanlığı ile Enocta’nın e- öğrenme içerikleri birbirini tamamlayarak iş yaşamının her kademesine yönelik geliştirme programlarını, tüm şirketlerin kullanımı için farklı bir platforma taşıyacak.
Kavrakoğlu Management Instute (KMI) olarak üst düzey yönetici eğitimi konusunda geniş bir deneyime, gelişmiş bir program içeriğine sahip olduklarına dikkat çeken Kavrakoğlu Management Instute Genel Müdürü Zeki Gün, işbirliği ile Kavrakoğlu’nun Yönetici Geliştirme e-öğrenme programları ile  Enocta e-öğrenme içerikleri birleşiminin internet aracılığıyla Türkiye’nin ve dünyanın farklı noktalarındaki kullanıcılar ile buluşacağını belirtti.

“Bu işbirliği hizmet verdiğimiz şirket
ölçeğini genişletecek”
Bu işbirliğinin bugüne kadar ‘Yönetici Geliştirme’ programlarından yararlanma olanağı bulamamış binlerce şirket ve kuruluş için organizasyonlarını geliştirmek konusunda çok önemli bir fırsat sunacağını da belirten Gün, şöyle konuştu: “İşbirliğimizde aslında e-öğretim konusunda Enocta’nın belli bir yer edinmiş olması ve kulvarlarımızın ayrı olması nedeniyle  birbirimizi  tamamlayabilecek yapılar olmamız etkili oldu. Biz iş piramitinde yönetici kısmını kapsayan yönetici geliştirme ve MBA yönetici programlarımızla yer alıyoruz. Enocta da bu piramidin orta ve altında yer alan çalışanların eğitim içeriklerini sağlıyor ve çok yaygın bir e-öğrenme platformuna sahip. Böylece bu işbirliği ile profesyonel iş yaşamının tüm katmanlarındaki çalışanları kapsayan bir yapıyı da inşa etmiş oluyoruz. Hizmet verdiğimiz şirket ölçeğini de KOBİ statüsüne kadar farklı boyutlardaki şirketlere götürmeyi istiyoruz.”

MBA yönetici programlarına erişim de kolaylaşacak
Kavrakoğlu Yönetici Geliştirme Programları’nda 100’den fazla başlığın olduğunu ve uluslararası standartlarda akredite edilmiş “Executive MBA” programlarının bir buçuk yıllık bir süreçten oluştuğunu da belirten Gün, “İçinde 40’a yakın konu başlığımız var. Kısıtlı zamanları olan yöneticiler için MBA programlarının esnek zamanlar içinde alabilmek, yönlendirilme yapılması ve en önemlisi de yöneticilerin bilgiyi nasıl kullanacakları konusunda  fikir edinmeleri önemli. Bütün bunların birleşkesi de e-öğretim. Biz bunu çalıştayların da içinde olduğu bir yöntemle gerçekleştiriyoruz. Bir buçuk yıllık süreçte altı çalıştayımız oluyor. İşbirliğimiz, yöneticilerin gelişimini sağlayan bu MBA yönetici programlarına her düzeyde şirket ve kurum yöneticisinin kolaylıkla ulaşabilmesini sağlayacaktır “ dedi.

İhtiyaçlara özel eğitim programları

KMI olarak eğitim programlarını şirketlerin ihtiyaçlarına göre özelleştirdiklerini de belirten Gün, “Şirket stratejilerine uygun olarak eğitimleri özelleştiriyoruz yeniden tasarlıyoruz. Eğitimlerimiz tamamen vakalar üzerinden gidilerek oluşturuluyor.
Dünyada incelenen 600’e yakın şirket üzerindeki vakaları olayları değerlendirerek bu eğitimlerin içinde kullanıyoruz. Amacımız hangi departmanın yöneticisi olursa olsun bir yöneticinin pazarlamadan finansa farklı alanlarda aynı dili konuşabileceği derecede bilgi sahibi olabilmesi” diye konuştu.
ETİKETLER : Sayı:851

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics