İnsan Kaynakları 18 ARALIK 2016 / 13:46

LG Electronics’in küresel CEO’su Jo

LG Electronics (LG) açıklamasında, organizasyonun temel kararlarından sorumlu üç Temsilci Direktöründen biri olan LG Beyaz Eşya ve İklimlendirme Çözümleri Şirketi Başkanı Seong-jin Jo'nun tüm şirketin genel CEO’su olarak görevlendirildiği bildirildi. Seong-jin Jo’nun sorumluk alanı beyaz eşya ve iklimlendirme çözümleri, mobil iletişim, ev eğlence ve otomotiv malzemeleri bölümleri dahil olmak üzere LG Electronics'in tüm iş birimlerini ve dünya çapındaki 120'den fazla operasyonunun denetimini kapsayacak. Seong-jin Jo, Goldstar'a 1976'da katıldı ve 1980'de LG'nin ilk otomatik çamaşır makinesini geliştiren ekibin üyesi oldu. 2015 yılında Beyaz Eşya ve İklimlendirme Çözümleri Şirket Başkanı olmadan önce yine aynı bölümde Çamaşır Makineleri Bölüm Yöneticisi olarak çalıştı. LG SIGNATURE markasının ve ankastre kategorisinde Signature Kitchen Suite'in tanıtımıyla LG'nin premium cihazlara geçişinde de Jo’nun önemli katkıları oldu.
Bu arada, LG Yönetim Kurulu aldığı bir diğer kararla, halen BDT Bölgesi yöneticisi ve LG Rusya Başkanı olan Dae-hyun Song’u Beyaz Eşya ve İklimlendirme Çözümleri Bölümü Başkanı ve CEO'su olarak atadı. LG Electronics’te 33 yıllık deneyimi olan Dae-hyun Song, klima, buzdolabı ve pişirme ürün grubu dahil olmak üzere Beyaz Eşya ve İklimlendirme Çözümleri Bölümü’nde birçok ana ürün grubuyla ilgili operasyonlarda görev aldı. Song, 2012 yılından bu yana LG Rusya ve BDT Bölgesi Başkanı olarak görev aldı. Jo ve Song’un görevlendirmelerinin yanında beş yeni İdari Başkan Yardımcısının ataması da gerçekleştirildi. Ayrıca 13 yeni yönetici Kıdemli Başkan Yardımcısı, 38 yetkili ise Başkan Yardımcısı pozisyonlarına atandı. Yeni görevlendirmeler 1 Aralık 2016 tarihi, terfiler ise 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren hissedarlarla yapılacak genel kurul toplantısı ile yürürlükte olacak. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN