İnsan Kaynakları 14 ŞUBAT 2014 / 17:13

Liderlik uygun şartlarda ortaya çıkıyor

Avea,  İnsan Kaynakları Zirvesi 2014 kapsamında  Doğa’nın İlham Verdiği Liderlik Modeli'ni  anlattı. 12-13 Şubat 2014 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen  İnsan Kaynakları  Zirvesi’nin ikinci gününde, “Doğal Liderlik” üzerine bir sohbet toplantısı gerçekleştiren Avea İnsan Kaynakları Grup Direktörü Bahattin Aydın; doğanın ilham verdiği “Avea Liderlik Modeli”ni katılımcılarla paylaştı

Aydın: “Avea’da herkes kendi işinin lideridir. Nasıl evde, sosyal hayatımızda kendi doğal özelliklerimizle liderliği üstleniyorsak, iş hayatında da hepimiz lideriz. Biz liderlik ile yönetici olmayı birbirinden ayırdık; tüm çalışanlarımıza liderlik sorumluluğu verecek bir modele geçtik. Aslında liderlik hepimizin doğasında var. Sadece uygun şartlara ihtiyaç duyuyoruz” dedi

Avea, her yıl Management Centre Türkiye (MCT) tarafından düzenlenen ve insan kaynakları alanındaki en güncel uygulamaların, sorunların ve fırsatların tartışıldığı geleneksel İnsan Kaynakları Zirvesi’nin bu yılki etkinliğine, İK alanında fark yaratan uygulamalarıyla yer aldı.
Bu yılın teması “Provokatik / İnsan Kaynaklarında Ezber Bozan Bakış Açıları” kapsamında “Doğal Liderlik” üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştiren Avea İnsan Kaynakları Grup Direktörü Bahattin Aydın’ın verdiği bilgilerle, katılımcılar liderlik özelliklerinin doğada keşfediliş serüvenine tanıklık etti.
Doğa’nın ilham verdiği liderlik modeli
Bahattin Aydın gerçekleştirdiği sohbette liderlik ile yönetici olmayı birbirinden nasıl ayırdıklarını ve çalışanlara liderlik sorumluluğu verecek bir modele geçişin hikâyesini anlattı. Katılımcılar doğada bulunan elementlerle sembolleştirilerek ‘Rüzgârı Yakala’, ‘Kaya gibi Ol’, ‘Alevlendir’ ve ‘Kabına Sığma’ sloganları ile yaşatılan Avea Liderlik Modeli’ni Avealıların nasıl deneyimlediklerini dinlediler.
Liderlik tanımlarında artık samimiyet, basitlik, ilham vermek, tutku gibi kavramların ön plana çıktığını ifade eden Bahattin Aydın, Avea’nın stratejilerini hayata geçirecek lider davranışlarının neler olması gerektiğini, Avea çalışanlarıyla birlikte tasarladıklarını anlattı.
Aydın, Avea Liderlik modelinin temelinde yatan özellikleri ise şöyle özetledi: “Avea’da herkes kendi işinin lideridir. Nasıl evde, sosyal hayatımızda kendi doğal özelliklerimizle liderliği üstleniyorsak, iş hayatında da hepimiz lideriz. Biz liderlik ile yönetici olmayı birbirinden ayırdık; tüm çalışanlarımıza liderlik sorumluluğu verecek bir modele geçtik. Aslında liderlik hepimizin doğasında var. Sadece uygun şartlara ihtiyaç duyuyoruz.”
‘Liderler Kahvesi’nin 13 Şubat’taki diğer konukları ise Avea Stratejik Projeler Müdürü Selçuk Alimdar ile Avea Eğitim Müdürü Aytuğ Işık oldu. Alimdar, “Çeviğim, Çeviksin, Çevik” adlı; Işık ise “Biraz da Y X’i anlasın” başlıklı oturumun konuşmacıları arasında yer aldılar.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN