İnsan Kaynakları 05 HAZİRAN 2016 / 13:55

Liseliler Codefest’te buluştu

Türkiye’nin liseler arası ilk kodlama festivali Üsküdar Amerikan Lisesi (ÜAL) tarafından düzenlendi. Toplam 13 liseden 24 kodlama takımının katıldığı Codefest’te Fatih Fen Lisesi öğrencilerinden oluşan SorryRedTowel takımı ise şampiyonu oldu. Yarışmanın ikincisi de Fatih Fen Lisesi’nden çıkarken, üçüncülüğü ise İstanbul Erkek Lisesi’nin takımı aldı. Kodlama takımları, Codefest’in ilk günü Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nden Prof. Dr. Pınar Yolum ve asistanları tarafından düzenlenen yapay zeka çalıştayına katıldılar ve makine öğrenimi amacıyla geliştirilmiş Weka yazılımıyla çalışmalar yaptılar. İkinci çalıştayı Sabancı Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nden Prof. Erkay Savaş yaptırdı. 
Codefest’in ikinci günü ise saat 09.00 ila 19.00 arasında aralıksız olarak kodlama yarışması düzenlendi. Mini bir hackathon olarak adlandırılabilecek yarışmada, ÜAL Algoritma Kulübü tarafından hazırlanan, zorluk dereceleri birbirinden farklı 18 özgün soru yer aldı. Liseli 24 kodlama takımı, mümkün olduğunca fazla soru çözebilmek için 10 saat boyunca aralıksız mücadele etti.
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN