İnsan Kaynakları 04 ŞUBAT 2013 / 13:53

Lojistikte dersimiz; mobilite

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu ile Turkcell arasında Mobil Teknolojiler Programı’nın oluşturulmasını içeren işbirliği protokolü Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda düzenlenen bir törenle imzalandı. İşbirliği şekilleri ile tarafların birbirlerine karşı sorumluluklarının detaylandırıldığı protokolün imza töreni Lojistik Program Başkanı Yrd. Doç. Dr. Kenan Dinç’in açılış konuşması ile başladı. Mobil teknolojilerin lojistikte; hem karar almada, hem de operasyonlarda yaratacağı hızlandırıcı ve değer artırıcı etkisine dikkat çeken Dinç, burada Beykoz Lojistik’in Lojistik, Bilgisayar Programlama ve Mobil Teknolojiler programlarının etkin rol oynayacağını söyledi. Turkcell Kurumsal Çözümler Direktörü Pelin Şeker, Beykoz Lojiştik Meslek Yüksekokulu’nun lojistik sektörüne katkılarına işaret ederek, Mobil Teknolojiler Programı’nın kurulmasının önemine değindi. Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Yüksel, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nun, geliştirilecek mobil teknoloji çözümlerle sektörle ilgili görüş ve önerilerde bulunacağını ve gerektiğinde akademik destek vereceğini belirterek, imzalanan protokolle Turkcell’in öğrencilerin uzmanlığına yönelik katkılarının önemine dikkat çekti. Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyet Başkanı Ruhi Engin Özmen de, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nun bir vizyon değişikliğine gittiği söyleyerek,”Yaparak Öğreniyorum” projesini hayata geçirdiklerini, ciddi yatırımlar yaparak laboratuvarlaşmaya başladıklarını vurguladı.

Protokolle sağlanan kapsamlı destek

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu ve Turkcell arasında imzalanan ve işbirliği şekilleri ile tarafların birbirlerine karşı olan sorumluluklarının belirtildiği protokol şu başlıkları içeriyor:

1- Turkcell’in Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’na vereceği desteği,

2- Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nun iletişim ve teknoloji sektörüyle ilgili yapacakları eğitim faaliyetleri ve diğer çalışmalarını Turkcell işbirliği ile yapacak.

3-Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu ile Turkcell arasında karşılıklı seminer, konferans, tanıtım, eğitim etkinlikleri düzenlenecek.

4-Ortak projeler geliştirilecek.

5-Turkcell, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenecek seminer, konferans vb. etkinliklere katılımcı göndererek destek olmaya çalışacak.

6-Turkcell, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu öğretim üyelerinin iletişim ve teknoloji ile ilgili yapacakları eğitim faaliyetleri ve diğer çalışmalarında sektör mensupları ile arasında koordinasyonu sağlayacak.

7-Turkcell, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nun eğitim-öğretim faaliyetlerine, ders, seminer vb eğitim-öğretim faaliyetleri ile katkıda bulunacak.

8-Turkcell, lojistik sektöründe eleman ihtiyacı olan firmalara, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulundan mezun olanlara öncelik verilmesini sağlamaya yönelik gerekli bilinçlendirme çalışmalarına destek verecek.

9-Turkcell kendi bünyesinde veya çözüm ortağı olan firmalarda, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulunda okuyan öğrencilerin staj görmesi için gayret gösterecek.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics