İnsan Kaynakları 02 EKİM 2016 / 11:00

Mastercard, Türkiye’den de girişimcileri bekliyor

Mastercard, start up programı Start Path Global ile start up’larla ortak çalışmalar yürütüyor ve 2016 kış programı için başvurular da başladı. 2014 başlarında uygulanmaya başlanan Start Path; Mastercard’ın potansiyeli yüksek start up’ların müşterilerine, iş ortaklarına ve finans sektörüne değer katabilmeleri için oluşturduğu destek programının bir parçası ve Mastercard’ın yenilikçi çözümler sunan girişimlerle doğrudan çalışmasını da sağlıyor. Son iki yıl içinde Start Path ile 24 pazarda yer alan 90 şirket ile çalışıldı ve Mastercard da bu şirketlerin yaklaşık yüzde 20’sine yatırım yapmış durumda.
Hedef; Türkiye’deki yeniliklere de yakın olmak ve gelecek nesil ticaret teknolojileri üzerinde çalışan şirketlerin başlangıçta başarılarına destek olmak. 6 aylık program, Türkiye’deki start up şirketlerin karşılaştıkları sorunların üstesinden gelmelerine yardımcı olmayı ve onlara küresel fırsatlar sunmayı amaçlıyor. 
Yılın her çeyreğinde Mastarcard Start Path programına başvuru kabul ediliyor. Yeni dönem için de başvurular 11 Ekim’e kadar https://www.f6s.com/mastercardstartpathwinter2016/ linkinden alınacak. Bunun ardından Start Path ekibinin başvuru onay e-postası girişimciye ulaşacak. Başvurular tamamlandığında, Start Path ekibi 12 şirketi 30 Kasım-1 Aralık 2016 tarihleri arasında Miami’de programdaki diğer şirketler ve programın büyük iş ortakları ile tanışma fırsatı sunulan Pitch Day’e davet edecek. Söz konusu 12 şirketten 5-7 tanesine programa katılma daveti yapılacak ve program da Ocak 2017’de başlayacak. 
ETİKETLER : Mastercard 1090

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics