İnsan Kaynakları 15 TEMMUZ 2012 / 17:02

Meslek hayatına kapsamlı hazırlık

Bursa Sanayi ve Ticaret Odası Eğitim Vakfı’nın kurslarını tamamlayan katılımcılar sertifikalarını aldı.

HP Türkiye’nin genç girişimciler için Bursa Sanayi ve Ticaret Odası Eğitim Vakfı’nda (BUTGEM) sağladığı girişimcilik kurslarını tamamlayan katılımcılar sertifikalarını aldı. 49 ülkede uygulanan HP Learning Initiative for Entrepreneurs (HP LIFE) Programı ile bugüne kadar toplam 1,2 milyonun üstünde genç girişimciye 20 ayrı dilde teknoloji, işletme ve pazarlama eğitimi sağlandı.
Düzenlenen törende mezunlara sertifikalarını HP Türkiye Genel Müdürü Serdar Urçar ve BUTGEM Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Parseker verdi. Törende konuşan Parseker, BUTGEM’in sadece Bursa için değil, tüm Türkiye için rol model haline dönüşen bir eğitim merkezi olarak HP LIFE ile yaptığı işbirliği sayesinde misyonunu güçlendirdiğini söyledi. BUTGEM mezunlarının yüzde 80’leri aşan istihdam edilebilirlik oranının bu eğitimlerle artacağına inandıklarını belirten Parseker, “Mesleki altyapı, şimdi teknolojik donanımla birleşerek, mezunlarımız rekabette birkaç adım daha öne çıkabilecekler” dedi. HP Türkiye Genel Müdürü Serdar Urçar da, “Eğitim programı ile girişimcilerin teknolojiyi kullanarak kendilerini geliştirmelerine ve yeni fırsatlar yakalamalarına yardımcı oluyoruz. Bu gibi programlarla teknoloji ile girişimciliği birleştirip yaygınlaşmasını sağlayabilmek önemli” dedi.
HP LIFE programı; toplam 4 hafta süren kapsamlı eğitimlerden oluşuyor ve HP, Türkiye’de eğitimleri Bursa Sanayi ve Ticaret Odası Eğitim Vakfı (BUTGEM) ile işbirliği içinde veriyor. Katılımcılara teknoloji, pazarlama, muhasebe ve sosyal medya konularında eğitim veriliyor. Türkiye’de Nisan ayında başlayan programa bugüne kadar 85 kişi katılarak sertifika sahibi oldu.
ETİKETLER : Sayı:880

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics