İnsan Kaynakları 10 MART 2014 / 08:24

Mesleki beceriler sorgulanmalı

British Council, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ile işbirliği içerisinde genç nüfusun işsizlik oranlarının azaltılması ve daha canlı bir iktisadi geleceğin güvence altına alınmasının şartlarını tartışmak üzere bir konferans düzenledi.
Geleceğe Bakış: 21. Yüzyılda Mesleki Beceri, Girişimcilik ve İstihdam başlıklı konferansa Türkiye dâhil 15 ülkeden hükümet temsilcileri, kamu kurumları ve iş dünyasının kuruluşları katıldı. Konferansın açılış oturumunu yöneten British Council Doğu ve Güney Avrupa Bölgesi Eğitim Direktörü Helen Silvester, konferansın özellikle genç nüfusun istihdamı konusunu uluslararası bir platformda tartışma fırsatı sunduğunu belirtti. Silvester bu konferansın, gençlerin hangi mesleki becerilere sahip olduğunu ve çalışacakları endüstrilerde hangi becerilere gereksinim duyulduğunu tartışma fırsatı yarattığının belirterek “Amacımız aradaki boşluğun nasıl kapatılacağını tartışmak” dedi. Konferansta, öncelikle gençlerin istihdam edilmeye hazır hale geldiklerinden nasıl emin olunabileceğinin belirlenmesi gerektiği noktasında görüş birliğine varıldı. Hangi önlemlerin endüstrinin gereksinimlerine cevap verecek en iyi mesleki eğitimin sağlanmasını garanti edeceği de tartışıldı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN