İnsan Kaynakları 19 NİSAN 2013 / 11:38

Microsoft CFO'su ayrılıyor

Microsoft’un CFO’su Peter Klein Haziran ayında şirketteki görevinden ayrılacak.

Geçtiğimiz Kasım ayında şirketten ayrılan Steven Sinofsky’den sonra Microsoft’tan ayrılan kıdemli yöneticiler kervanına Peter Klein da katıldı. Bu haberin yayılmasından sonra bazı kesimler Microsoft CEO’su Steve Ballmer’ın pozisyonu için doğru kişi olup olmadığını sorgulamaya başladı. Microsoft’tan yapılan açıklamaya göre ise yeni CFO önümüzdeki birkaç hafta içerisinde açıklanacak.

Pacific Crest Securities analistlerinden Brendan Barnicle’ın görüşlerine göre Microsoft’un CFO’luk pozisyonu PC satışlarının sıkıntıya girdiği bu dönemde biraz sorunlu bir pozisyon. Barnicle, bu istifadan sonra Microsoft CEO’su Steve Ballmer’ın istifa etmeye yönelik herhangi bir girişimde bulunmayacağını, çünkü CFO istifasının ardından bir CEO’nun istifa etmeisnin oldukça garip bir durum olacağını belirtti.

Microsoft hisseleri, şirketin Wall Street tahminlerinden daha yüksek bir şekilde yüzde 18’lik bir gelir artışı açıklamasından sonra borsada yüzde 1.5’lik bir artış göstermiş ve PC satışlarının, tarihinin en kötü zamanlarını geçirdiği şu günlerde başarılı bir büyüme olarak kayıtlara geçmişti. Buna rağmen geçtiğimiz çeyrek dönemlerden bu döneme ertelenen gelirler dışında  Microsoft’’un amiral gemisi Windows, sıfır büyüme göstererek Windows 8’le ilgili de hayal kırıklıkları yarattı.

Konuyla ilgili daha fazla bilgiye bu bağlantıyı kullanarak ulaşabilirsiniz.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics