İnsan Kaynakları 19 EYLÜL 2013 / 22:22

Microsoft'tan bahçelere yolculuk

Microsoft’a çok büyük emekleri geçen, bilişim sektörümüzün duayenlerinden Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çağan 26 yıllık profesyonel yaşamını Microsoft Türkiye ile noktalayıp yepyeni bir yolculuğa çıkıyor.

Çağan, uluslararası şirketlerde ve bilişim başta olmak üzere birçok sektörde edindiği tecrübeyi bundan sonra Bursa Karacabey’deki meyve bahçesinde değerlendirecek ve ürünlerini Karfrut markası altında tüketiciye sunacak. İstanbul doğumlu olan Mustafa Çağan, Alman Lisesi’ni bitirdikten sonra üniversite eğitimini Almanya’da Darmstadt Teknik Üniversitesi’nde devam ettirmiş ve 1987 yılında bu okuldan Endüstri Yüksek Mühendisi olarak mezun olmuştur. Üniversite sonrası Türkiye’ye dönen Çağan, iş hayatına Koç grubunda başlamış, önce Türk Elektrik Endüstrisi sonra Kofisa Dış Ticaret şirketlerinde çalışmıştır. 1992 yılında Türk Siemens Kablo şirketine Lojistik Müdürü olarak geçmiştir. Siemens’teki kariyerini Münih’te Siemens Management Consulting bölümünde devam ettirmiştir. 1998 yılında Türkiye’ye geri dönüp, Siemens AŞ’de Enerji Bölümü’nün Ticari Direktörlü’ğünü üstlenmiştir. 2001 yılında geçtiği Siemens Business Services AŞ’de önce Ticaret Direktörlüğü, sonrasında da Genel Müdür görevlerini yerine getirmiştir. 2006 yılında Microsoft’un Türkiye organizasyonunda Pazarlama ve Ürün Gruplarından sorumlu Genel Müdür Yardımcılığını üstlenmiştir. Şubat 2012’den beri de Tüketici Kanallarından sorumlu Genel Müdür Yardımcılığını yürütmektedir.

Çağan, TÜBİSAD’da yürüttüğü Bilgi Merkezi Komisyonu Başkanlığı ve TBV Yönetim Kurulu üyeliği görevlerine devam edecek.

Elma bahçesinden marka çıkardı
Çağan; yeni işinin hikayesini şöyle anlattı:
“4 yıl önce kuzenimle birlikte, Bursa Karacabey’de, aileden kalma topraklarda elma ve armut yetiştirmeye başladım. Kaliteli ve lezzetli meyveyi modern metotlarla yetiştirmek için yola çıktık. İtalyan lisanslı fidanlarımız ve İtalyan danışmanlarımız ile tecrübeli ziraat mühendisimiz sayesinde yurtdışındaki örnekleri aratmayacak bir işletme olma yolundayız. Yıl boyunca süreçleri ve aksiyonları kayıt altına alma çalışmalarımızın sonucu olarak İTU (İyi Tarım Uygulamaları) belgesi almaya hak kazandık. Amacımız Türkiye’de en kaliteli meyveyi sofraya getiren bir işletme olmak.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN