İnsan Kaynakları 13 TEMMUZ 2015 / 06:14

Microsoft Türkiye’nin yeni Genel Müdürü Murat Kansu

Microsoft’un Ortadoğu ve Afrika Cihaz Üreticileri ve İş Ortakları’ndan Sorumlu Genel Müdürü Murat Kansu, 80 ülkeyi kapsayan 3 yıllık bu görevinin ardından 1 Eylül 2015 itibariyle Microsoft Türkiye Genel Müdürü pozisyonuna atandı. 2003 yılında Microsoft Ortadoğu ve Afrika yönetim ekibine Sunucu Yazılımlarından Sorumlu Birim Yöneticisi olarak katılan Kansu, bu dönemde Microsoft servis ve ürünlerinin pazarlanmasından sorumlu oldu. 2007-2010 yıllarında Microsoft Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nde Operasyonlardan Sorumlu Direktör olarak çalışan Kansu, 2010-2012 yıllarında Microsoft Ortadoğu ve Afrika Kurumsal Müşterilerden Sorumlu Direktör olarak görev yaptı. Kansu, bu dönemde aynı zamanda Doğu Afrika Ülkeleri Bölge Müdürlüğü görevini de üstlendi. Kansu, son 3 yıldır Microsoft Ortadoğu ve Afrika Cihaz Üreticileri ve İş Ortakları’ndan Sorumlu Genel Müdür olarak görev yapıyordu.

1987’de İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan, bilişim teknolojileri alanında 26 yıllık ulusal ve bölgesel deneyime sahip olan Kansu, Microsoft öncesinde HP ve NCR’da çeşitli görevlerde bulundu. Murat Kansu, yeni görevi ile ilgili olarak, “Ülkemizin sayısal dönüşümüne bireyleri ve kurumları Microsoft ürün ve hizmetleri ile uçtan uca donatarak katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin ulusal hedefleri çerçevesinde bir teknoloji üssü ve inovasyon merkezi olmasına öncülük etmeyi hedefliyoruz” dedi.

 
ETİKETLER : 1030

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN