İnsan Kaynakları 11 MAYIS 2015 / 11:54

Molaya nokta koyma zamanı

Aktif kadın istihdamını artırarak iş hayatında çeşitlilik, esneklik ve verimlilik sağlamak, Türkiye’nin rekabet gücüne ve ekonomik gelişimine ivme kazandırmak amacıyla 2013 yılında faaliyetlerine başlayan ve 2014 sonunda dernekleşen YenidenBiz.com, yeniden iş hayatına atılmak isteyen kadınlar için Enocta işbirliğiyle geliştirilen bir uzaktan eğitim projesi başlattı.

Proje, platformun aday havuzunda yer alan herkese açık. Bilişim teknolojilerinden finansa, hukuktan iş sağlığı ve güvenliğine, müşteri hizmetlerinden sigortaya kadar birbirinden farklı sektörleri kapsayan online eğitim içerikleri, şirketlerin aradığı çalışan profilini destekleyecek şekilde kullanıcılara sunulacak. Uzaktan eğitim projesi kapsamında e-öğrenme fırsatından yararlanan kadın adayların başarıları da sınav ve rapor modülleri ile online olarak ölçülüp değerlendirilecek. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan adaylara katılım sertifikası verilecek.

YenidenBiz, iş hayatı dışında kalan kadınlar için bir ‘işe dönüş metodolojisi’ geliştirerek, hem kadınlar hem de iş dünyası nezdinde farkındalık yaratmayı amaçlıyor ve kadınları tekrar istihdama kazandırma konusunda farklı yollar öneriyor. Bu bilgiyi veren YenidenBiz Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Güçlü Onur, şu eklemeyi yaptı: “İş hayatına hazırlık döneminde eğitimin önemli bir gelişim aracı olduğuna inanıyoruz. Bu sebeple YenidenBiz bünyesinde 2014 başından beri yaptığımız sınıf içi eğitim ve atölyelere ek olarak, Enocta işbirliği ile zaman ve mekândan bağımsız olarak birçok değerli içeriği adaylarımıza sunabiliyoruz.”

Bu uzaktan eğitim projesinin, uzun bir aradan sonra iş hayatına atılmak için fırsat arayan kadınların mesleki ve kişisel gelişimlerine önemli katkılarda bulunacağını belirten Enocta CEO’su Ahmet Hançer de, “Bu projenin, hem kadın adaylarımızın istihdamına hem de Türkiye’nin ekonomik kalkınmasına fayda sağlamasını diliyorum” dedi.

 
ETİKETLER : 1021

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics