İnsan Kaynakları 30 HAZİRAN 2014 / 08:21

Netaş’tan öğrencilere staj olanağı

Netaş, bu yıl başlattığı ve 2-3 ay süren uzun dönem staj programı sayesinde, öğrencilerin iş hayatına başlamadan önce deneyim sahibi olmasını sağlıyor. Haziran ayında başlayan program kapsamında, çok sayıda üniversitenin 3. ve 4. Sınıf öğrencilerine yaz ve güz dönemlerinde staj yapma fırsatı sunuluyor.
2014 yılında Netaş’ta uzun dönem staj yapacak öğrenciler, İTÜ, ODTÜ, Yıldız Teknik Üniversitesi, Koç, Sabancı, Özyeğin, Okan Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi ve Gaziantep Üniversitelerinin, Bilgisayar, Telekomünikasyon, Elektronik ve Haberleşme, Yazılım ve Matematik Mühendisliği bölümlerinden seçildi. Stajyerlere teknoloji, yazılım ve kişisel gelişim eğitimlerinin de verileceği programda, yaz döneminde 62, güz döneminde ise 40 öğrenciye staj olanağı sağlanacak.
Netaş, standart uygulamaların dışına çıkarak, öğrencilere staj dönemi boyunca farklı departmanlarda çalışma ve araştırma projeleri de dahil olmak üzere farklı birçok projede deneyim elde etme imkânı sağlıyor. VoIP santral tasarımı, VoIP ve web güvenlik projeleri, IPv6, JITC, Log Wizard, Smart Office ve Application Server Replacement 2014 yılı uzun dönem stajyer programındaki projelerin bir kısmı. Her stajyere atanan ve Stajyer Koçu (Intern Prime) adı verilen uzman mühendisler, öğrencilere iş süreçlerinde yardımcı oluyor ve gelişimini takip ediyor. Eğitimini başarıyla tamamlayan stajyerlere sertifika veriliyor ve öğrencilerin tez projelerine katkıda bulunuluyor. Stajını başarıyla tamamlayan ve mezun olan öğrencilere yarım ve tam zamanlı iş olanakları da sunuluyor.
ETİKETLER : Sayı:978

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN