İnsan Kaynakları 14 OCAK 2013 / 13:24

Netcad yönetiminde yeni dönem

Coğrafi bilgi sistemleri ve mühendislik yazılımları alanlarında çözümler geliştiren Netcad’in iki kurucusundan biri, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Genel Müdürü olan Serdar Ak, 2006 tarihinden itibaren yürüttüğü genel müdürlük görevini devretti. Yönetim Kurulu’nun aldığı karar gereği, genel müdürlük görevine şirketin Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Ufuk Balcı getirildi.

20 senedir Netcad çatısı altında değişik kademelerde çalışan ve son olarak Genel Müdür Yardımcısı (Marmara ve Ege Bölge Müdürü) olarak görev yapan Balcı, yeni görevine 1 Ocak 2013 tarihi itibariyle resmen başladı. Serdar Ak ise CTO (Teknoloji Başkanı) olarak Netcad yönetiminde yer almaya devam edecek. Üç yılda yüzde 100 büyüyen Netcad, 2011 yılında ilk 500 bilişim firması sıralamasında 143’üncü sırada yer alan Netcad, ‘ilk 100’ hedefine Balcı ile ilerleyecek.

Bu görev değişimini önemli bir dönüm noktası olarak tanımlayan Netcad Yönetim Kurulu Başkanı Sarper Ak’ın yanı sıra,  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serdar Ak bu görev değişiminin Netcad’in geleceği açısından önemli bir milat olacağını belirtti. Netcad’in yeni Genel Müdürü Ufuk Balcı da, çok ciddi bilgi birikimi olan bir şirket olduklarına dikkat çekti ve şirketin önümüzdeki dönemdeki hedeflerini de “Dünya firması olma yönündeki adımlarımızı koşar adım atacağımızı düşünüyorum” sözleriyle özetledi.
ETİKETLER : Netcad
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN