İnsan Kaynakları 27 MAYIS 2014 / 14:29

OBSS gençlere Java öğretti

Genç bilgisayar mühendisi adaylarına kariyer yolunda yeni bir pencere açmayı hedefleyen OBSS, Java konusundaki uzmanlığını ve deneyimini öğrencilere aktarmak amacıyla İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak kampüsünde bilgisayar mühendisliği öğrencilerine yönelik ücretsiz bir Java kursu düzenledi.Üniversite etkinliklerine ve sektöre yeni adım atmış genç bilgisayar mühendisleriyle yaptığı çalışmalara büyük önem veren OBSS’nin gerçekleştirdiği ve OBSS Proje ve Yazılım Geliştirme Grubu Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Tok’un eğitmen olarak görev yaptığı bu kurs, 10 Mart – 16 Mayıs tarihleri arasında devam etti.
10 haftalık programa 20 bilgisayar mühendisliği öğrencisi kabul edildi. Tümü 4. sınıfta okuyan öğrenciler, kurs boyunca Java web uygulama anatomisi, servlet, JSP, filter, session, listener, JSF ve MVC konularında eğitim aldılar.
Öğrenciler bu eğitim sayesinde Java konusundaki teorik bilgilerini artırıp, pratik bilgilerini geliştirirken; meslekleriyle ve sektörle ilgili sorularını ilk ağızdan, en doğru kişiye sorma fırsatına eriştiler. Eğitim sonunda yapılan değerlendirme sınavında başarılı olan öğrencilere birer başarı belgesi verildi.
Eğitimi değerlendiren öğrenciler; bu kursun kendilerine çok şey kattığına inandıklarını belirterek, bu eğitim sayesinde Java ile uygulama geliştirme konusunda geliştiklerini ve tecrübe kazandıklarını söylediler ve OBSS’ye teşekkür ettiler.
Bilgisayar mühendisliği öğrencilerini ITalent Roadshow, Java Summer School, yaz staj programları gibi eğitim ve etkinliklerle destekleyerek onların gelişimlerine katkıda bulunan OBSS, bu programların sonunda başarılı olan öğrencileri ekibine kazandırmayı hedefliyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN