İnsan Kaynakları 30 TEMMUZ 2016 / 10:44

ODTÜ Online Eğitim Programı’nda yeni dönem

ODTÜ Sürekli Eğitim Merkezi tarafından 19 yıldır aralıksız olarak her yıl düzenlenen ve her yıl güncellenen içeriği ile Bilgi Teknolojileri Sertifika Programı (BTSP); kendisini bilgisayar mühendisliği alanında geliştirmek isteyen ve nitelikli İK açığının yaşandığı BT alanında çalışmak isteyen kişilere online eğitim fırsatı sunuyor. 200 kişilik kontenjanıyla ve bugüne kadar verdiği 2 binin üzerinde sertifikalı mezunla Türkiye’nin en büyük online eğitim programlarından olan BTSP, online eğitimle Türkiye’nin her yerinden katılımcılara istedikleri zaman, istedikleri yerde, ODTÜ kalitesinde eğitim imkanı sunuyor. ODTÜ Sürekli Eğitim Merkezi ve Business Management Institute işbirliğinde hayata geçirilen program, bu yıl 20’inci dönemini düzenleyecek. Son kayıt tarihi 2 Eylül 2016 ve eğitimler de Eylül 2016’da başlayacak. Eğitim hakkında detaylar “ODTÜ Sanal Kampüsü” web sitesini  http://idea.metu.edu.tr/  linkinde yer alıyor.
 
Yüz yüze iletişim ile eğitimi pekiştirme imkanı
Bilgi Teknolojileri Sertifika Programı, ODTÜ - Bilgisayar Mühendisliği’nin sekiz temel dersini internet üzerinden ve yüz yüze eğitimlerle destek verilerek, toplam 9 ayda (4 dönem) katılımcılara sunuyor. Programda her dönem 2 ders olmak üzere toplamda 8 ders işleniyor ve bu dersler ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği programının temel derslerini içeren ve ODTÜ hocaları tarafından hazırlanan Türkçe içeriklerden oluşuyor. Dönem sonlarında katılımcılar, ODTÜ öğretim görevlileri ile yüz yüze dersler ve sınavlar için ODTÜ’ye davet ediliyor. Sınavlarda başarılı olan katılımcılar ‘bilgi teknolojileri uzmanı’ olduğuna dair ODTÜ tarafından hazırlanan resmi meslek sertifikasını ediniyor. 
İlgili videolar, görsel ve işitsel öğelerle desteklenen eğitim içerikleri ve tartışma odaları ile oluşturulan karşılıklı etkileşim kanalları, konuları bilgisayar başında okumanın ötesinde, katılımcıların ODTÜ öğretim görevlileri ve birbirleri ile devamlı iletişim halinde kalabilmesini sağlıyor.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics