İnsan Kaynakları 07 EYLÜL 2015 / 01:56

Öğrenciler için kariyer deneyimi fırsatı

Microsoft Türkiye, Microsoft Student Partner (MSP) programı ile üniversite öğrencilerine yeni kariyer ve eğitim fırsatları sunmaya devam ediyor. Bilişim sektörüne kalifiye insan gücü yetiştirmeyi ve yerel ekonomiye katkı sağlamayı amaçlayan program için başvurular 9 Eylül’e kadar yapılacak. Öğrenciler program sayesinde, teknoloji dünyasını ve Microsoft’un kültürünü tanıma fırsatını yakalarken,  girişimcilik hakkında da bilgi sahibi olacak.

MSP programına başvurması yeterli olan gençlerin, Microsoft Store Üyeliği, Microsoft yöneticilerinden mentörlük sunan Microsoft Coaching Program, staj imkanı, yurtdışı MSP projelerinde yer alma gibi avantajlar sağlayan program için başvuruları 9 Eylül’e kadar kabul edilecek. 6 ayda bir düzenlenen ve tüm üniversitelere açık olan programa katılım için Microsoft’ta çalışmak için istekli olmak ilk sırada. Ayrıca başvuru sayfasındaki sorulara yanıt vermek ve 2’şer dakikalık kişisel tanıtım videoları paylaşmak da gerekli.

Microsoft Student Partner programına katılan öğrenciler Microsoft Türkiye İstanbul Ofisi’nde düzenlenen ve yaklaşık 3 gün süren oryantasyon sürecine dahil oluyor, uzman eğitmenlerden çeşitli konularda eğitim alıyor ve birlikte çalışacakları MSP’lerle tanışma imkanı buluyor. MSP’likleri boyunca çeşitli Microsoft teknolojileriyle tanışan MSP’ler farklı uygulamalar geliştirip, okullarında eğitimler, seminerler ve etkinlikler düzenliyor, çeşitli projelerde, farklı teknolojiler ile çalışma şansı buluyor, üst düzey yöneticiler ile tanışma imkanı ediniyor.

 
ETİKETLER : 1037

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics