İnsan Kaynakları 22 TEMMUZ 2013 / 08:19

Öğrenciler iki haftada robot yapmayı öğrendi

Özyeğin Üniversitesi’nin lise öğrencilerinin mühendislik yeteneklerini geliştirmek amacıyla bu yıl üçüncü defa düzenlediği RoboKamp 2013 robot yapım kampı, Çekmeköy yerleşkesinde düzenlenen, çizgi izleyen robotların yarıştığı finalle sona erdi.
Ford Otosan/ABB robotlarının gösterisiyle de renklenen, iki hafta süren ve 22 lise öğrencisinin katıldığı robot atölyesi final yarışında Türkiye’nin yeni yetenekleri ortaya çıktı.
Haydarpaşa Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nden Ömer Er ve Özel Altınay Lisesi’nden Yakup Subaşı’nın oluşturduğu “Haydarpaşa” grubu 75.6 saniyelik dereceleriyle birinci olurken, Mehmet Akif Ersoy Lisesi’nden Mehmet Kaan Yıldırım ve Turhal Şeker Anadolu Öğretmen Lisesi’nden Melih Yıldız’ın oluşturduğu Line Finder grubu 89.1 saniyeyle ikinci, İstanbul (Erkek) Lisesi’nden Eser Murat Kahraman ve Maltepe Anadolu Lisesi’nden Nuri Dağaşan’ın oluşturduğu Grup Titrek 90.1 saniyeyle üçüncü oldu.
22 öğrencinin katıldığı programda genel performansa göre başarılı bulunan öğrenciler Özyeğin Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Programı’nda yüzde100 burslu öğrenim görme hakkı kazanacaklar. RoboKamp 2013 hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için www.ozyegin.edu.tr/robokamp adresi ziyaret edilebilir.
ETİKETLER : Sayı:931

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics