İnsan Kaynakları 24 ARALIK 2016 / 16:02

Öğretmenler harikalar yaratıyor

Microsoft Türkiye, eğitimde dijital dönüşümün desteklenmesi için 2015 yılında başlattığı “Harikalar Yaratan Öğretmenler” yarışmasını Milli Eğitim Bakanlığı’nın işbirliği ile sürdürüyor. Yarışma kapsamında öğretmenlerin Microsoft teknolojileriyle yarattığı başarı hikayelerini Sway, Office Mix, Word ya da video formatında 31 Aralık 2016 tarihine kadar yarışmanın internet adresi www.harikalaryaratanogretmenler.com sitesinde paylaşması, yarışmaya başvuru için de sitede yer alan formu doldurması yeterli.
Yarışma ‘Teknoloji Kahramanları’ ve ‘STEM Öncüleri’ olmak üzere 2 farklı kategoride düzenlenecek. Öğretmenler ‘Teknoloji Kahramanları’ kategorisine Windows 10, OneNote, Office365, Office Mix Sway ve Skype gibi Microsoft eğitim araçlarını kullanarak, ‘STEM Öncüleri kategorisine ise Kodu, Minecraft, Touchdevelop, Microsoft Small Basic ve benzeri Microsoft yazılım geliştirme araçlarını kullanarak yaptıkları ders etkinlikleriyle yarışmaya başvurabilecek.  Microsoft’un ve Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerin değerlendirmesi ile her iki kategoride de başarılı görülen ilk 3 öğretmene ödül verilecek.
Her iki kategoride de ilk üçe giren öğretmenlerin öyküleri, video olarak hazırlanarak paylaşılacak. Microsoft Türkiye, yarışmada başarılı bulunan öğretmenlerin hem kendisi hem okulundaki çalışma arkadaşları ve öğrencileri için ücretsiz teknoloji eğitimleri verecek. Her iki kategorinin birincileri ise Kanada’nın Toronto şehrinde 21-23 Mart tarihlerinde düzenlenecek Education Exhange etkinliğine katılacak. 6 Şubat 2017 tarihinde sonuçların duyurulacağı Harikalar Yaratan Öğretmenler yarışmasının ödül töreni de 10 Mart’ta Ankara Başkent Öğretmen Evi’nde gerçekleştirilecek.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics