İnsan Kaynakları 13 KASIM 2016 / 16:29

Ortadoğu’da üniversite işbirlikleri gelişiyor

Ericsson, 2015’te çalışmalarına başladığı ICT Professional Foundation Programı’nın ikinci yılında Ortadoğu Bölgesi’ndeki 15 ülkeye ulaşarak, öğrencilerin, yeni teknolojilere ilişkin güncel bilgilere ulaşmasını sağlıyor. Ericsson, iki ay süren kurslarla üniversite ve BT sektörü arasındaki açıkları kapatmak üzere bir köprü kurarak, genç yeteneklerin Ericsson gibi şirketlere katılabilmesini de sağlıyor. Öğrenciler derslere katılacağı zaman dilimlerini, ders programlarına göre seçebiliyor. Programın amacı; doğru öğrencileri, üniversitedeyken seçmek ve eğer tercih edilirse tam zamanlı iş fırsatı öncesinde Ericsson’un anlayışını doğru bir şekilde öğrencilere aktarmak.

Ericsson yapılan online kurslarla geniş bir öğrenci kitlesine hitap ediyor, stajlar ve lisansüstü programlar için maliyet ve lojistik açısından etkin bir yetenek havuzu oluşturuyor. Programa Türkiye’den katılan üniversiteler arasında Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) var. Ericsson Ortadoğu ve Kuzey Afrika Başkanı Rafiah İbrahim, “ICT Professional Foundation Programı çerçevesinde bölgenin en iyi üniversiteleriyle işbirliği yapmaktan onur duyuyoruz” derken, Ericsson Ortadoğu Bölgesi İK Müdürü Girish Johar da şu bilgileri verdi:

“ICT Professional Program’ın tamamladığımız birinci yılında 441 öğrenciye ulaştık. İkinci aşamaya geçtiğimiz için heyecanlıyız ve programın BT ile ilgilenen bölge gençlerine çok şey kazandıracağına inanıyoruz. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yetenek havuzunu genişletmek için çeşitliliğe odaklanarak, cinsiyet ayrımı gözetmeksizin bilgili, tecrübeli gelecek nesil BT liderlerinin yetişmesine destek sunacağız.” 

ETİKETLER : 1096 Ericsson
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN