İnsan Kaynakları 16 ŞUBAT 2015 / 07:25

Oyun dünyası kariyer portalında buluştu

Türkiye’de faaliyet gösteren tüm oyun geliştiricileri bir araya getirme amacıyla yola çıkan Dijital Oyun Geliştiricileri Derneği (DOGED), oyun geliştirme alanında kariyer hedefleyenlere yönelik bir projeye imza attı. gelistirici.doged.org adresinden ulaşılabilecek portal üzerinden sektördeki firmalar iş ilanlarını paylaşabilecek. Adaylar, yayınlanan ilanlar için dijital başvuru formlarını doldurarak ya da LinkedIn profillerini kullanarak başvurularını gerçekleştirebilecekler. Portal ile adaylar, “Geliştirici Profili” oluşturabilecekler. Profil oluşturulurken temel bilgiler yine LinkedIn hesaplarından aktarılabilecek. Geliştirici Profilleri herkese açık durumda olurken, portala ücretsiz üye olarak, geliştiricilere form üzerinden mesaj da gönderilebilecek. Bu arada, geliştiricilerin bağlantı adresleri gizli tutulabilecek.

DOGED geliştirici portalına http://gelistirici.doged.org adresinden erişebilirken, sağ üst köşede yer alan panelde ‘Geliştiriciler’ sekmesinden geliştirici olarak profil oluşturabiliyor. Kayıt olma seçeneği ile portalda hesap oluşturmak ve ilan vermek mümkün. Portal üzerinde ayrıca topluluk özelliği olarak bir de forum var. Geliştiricilerin özellikle oyun geliştirme konularındaki teknik disiplinler üzerine fikirlerini paylaşabilmeleri için yaratılan foruma da http://gelistirici.doged.org/forum adresinden ulaşılabiliyor.

“Bu proje, geliştirici firma, grup ya da kişilerin ekiplerine yeni çalışma arkadaşları bulabilmelerini, halihazırdaki ekiplerini geliştirmelerini ya da yeni ekipler kurabilmelerini sağlayacak” diyen Dijital Oyun Geliştiricileri Derneği Başkanı Ali Erkin, Türkiye’de faaliyet gösteren birçok geliştiricinin kayıtlı olacağı bir veri tabanı oluşacağına da dikkat çekti.

 
ETİKETLER : 1009

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics