İnsan Kaynakları 05 OCAK 2015 / 09:10

Oyun sektörü İK arayışında

Dijital Oyun Geliştiricileri Derneği (DOGED), Ankara Üniversitesi'nde düzenlenen "Üniversite – İş Dünyası İşbirliğinde İnsan Kaynakları Deneyimi Paylaşımı" toplantısında sektörün sorunlarını ele aldı. Toplantıda, dernek ve akademik kurumlar arasında, mesleki yeterlilik kriterlerinin belirlenmesi ve sektöre katkı sağlayacak eğitim müfredatı geliştirilmesi konularında işbirliği kararı alındı.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş tarafından Ankara Üniversitesi Senato Salonu’nda düzenlenen toplantıya iş dünyasından isimler ve akademisyenler katıldı. Sektörün dünyadaki ve Türkiye’deki yeri hakkında bilgi veren DOGED Başkanı Ali Erkin, sektörde insan kaynağı açığının giderilmesi için ne tür stratejiler geliştirilmesi gerektiği konusuna değindi. Ankara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı Araştırma ve Uygulama Merkezi (İKDAM) Müdürü Prof. Dr. Recep Varçın’ın “Ankara Üniversitesi – İş Dünyası İşbirliğinin Anlam ve Önemini" başlıklı sunumunun ardından Ankara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Elmalı “Teknopark, İş Dünyası ve İstihdam ” konusunu ele aldı. Ankara Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Yöneticisi Prof. Dr. Atila Yücel de Mesleki Yeterlilik Kurumu ve Yüksek Öğretim Kurumu’nun mesleki yeterlilik ve standartları belirleme çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
ETİKETLER : 1003

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN