İnsan Kaynakları 04 MART 2012 / 17:54

Peak Games oyun şirketi Kammelna Games’i satın aldı

Peak Games, Suudi Arabistan’ın sosyal oyun devi Kammelna Games’i satın alarak dünyanın en büyük iki gelişen pazarı olan Türkiye ve Ortadoğu/Kuzey Afrika’daki (MENA) liderliğini pekiştiriyor. Kammelna anlaşması Peak Games’in yerel kültürlerin ilgi alanlarına hitap eden oyun portföyünü genişletmenin yanında, şirketin MENA bölgesindeki liderliğini de çarpıcı yönetim kadrosu, yerel yetenekler, yeni bir oyun stüdyosu ve halihazırda son derece popüler olan oyunlarla güçlendiriyor. Peak Games’in stratejisinin merkezinde yetersiz hizmet alan pazarlara yerelleştirilmiş ve kültür tabanlı oyunlarla ulaşmak yatıyor. Bu yeni satın almayla Ortadoğu’nun popüler kart oyunu Baloot, Peak Games’in aralarında Okey, Okey Plus, 101 Plus gibi popüler oyunların yanında Happy Farm gibi yayınlanmış oyunların bulunduğu genişleyen portföyüne katılmış oldu. Peak Games’in Kammelna’yı satın almasıyla birlikte popüler kart oyunu Baloot Facebook ve mobilin de aralarında bulunduğu yeni platformlara sunuluyor. Peak Games yeni oyun stüdyosu aracılığıyla daha fazla Arapça kart ve masa oyunu yayınlamayı sürdürecek.
Peak Games Kurucusu ve CEO’su Sidar Şahin konuyla ilgili şu açıklamayı yapıyor: “MENA bölgesini bir araya getirdiğinizde ortaya 400 milyonluk nüfus çıkıyor. Kammelna’yı Peak Games ailesinin bir üyesi yapmamızın sebebi,  halihazırda önemli tecrübe sahibi olduğu MENA bölgesindeki oyuncularının taleplerini ve zevklerini çok iyi anlamalarıydı.”
ETİKETLER : Sayı:861
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN