İnsan Kaynakları 27 MART 2016 / 09:14

Perakende, tüketici ile değişiyor

Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından 16-18 Mart tarihleri arasında “Dijital Çağ” başlığıyla düzenlenen 18. Kalite Günleri’ne katılan Media Markt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım, değişen tüketici kavramıyla birlikte değişen perakende yaklaşımı hakkında bilgiler paylaştı. Media Markt’ın dijitalleşen dünyadaki çalışmaları hakkında bilgiler veren Yenal Gökyıldırım, değişimi şu sözlerle anlattı:

“Tüketiciler artık her an her yerde bilgiye ulaşmak istiyorlar. Teknolojideki bu hızlı değişim hem tüketici davranışlarını hem perakende sektöründeki dinamikleri etkiliyor. Her üç tüketiciden biri, mağaza içindeyken cep telefonuyla fiyat kıyaslarken, tüketicilerin yüzde 56’sı çok kanallı alışveriş yapmayı tercih ediyor. Online dünyanın hızlı yükselişine karşın mağazalar da önemini koruyor.”
ETİKETLER : media markt 1065

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN