İnsan Kaynakları 07 ŞUBAT 2016 / 10:00

Perakendede uçtan uca dijitali öğrenme fırsatı

Boğaziçi Üniversitesi’nin Boyner Grup işbirliğiyle geliştirdiği ve Boyner Grup’un 2015 yılında müşterilerine online, mağaza, mobil gibi her kanaldan tek kanal gibi ulaşabileceği stratejisini içeren ‘all-line’ mağazacılık konseptinin entegre edildiği “AD440 Digital Marketing” dersi tamamlandı.

Üniversite-özel sektör işbirliği ile hayata geçirilen derste Beymen, Boyner, Morhipo ve Hopi’nin dijital pazarlama stratejileri ile ilgili sunumlar Boyner Grup yöneticileri tarafından yapılırken, geleceğin dijital pazarlama projelerini yönetecek Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri de dijital pazarlama projeleri üretti.

Boyner Grup şirketlerinden toplam 7 yönetici dönem boyunca yaptıkları sunum ve toplantılarla 10 farklı grupta 40 Boğaziçi Üniversitesi öğrencisinin projelerini hazırlamasına destek oldu. AD 440 dersini öğrencilerle buluşturan Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Toker, eğitim yapısı ve hedefleri hakkında şu bilgileri verdi: “Öğrencilerimiz mezun olduktan sonra çok farklı sektörlerde çalışma imkanı buluyorlar. Özellikle e-ticaret alanında perakende sektörü gelişime çok açık ve önemli bir potansiyeli var. İnternet, mobil ve mağaza entegrasyonunu sağlayan projeleri Türkiye’nin önde gelen gruplarından dinlemek, öğrencilerimiz için teori ve pratiği birleştiren önemli bir çalışma. Dijital pazarlama gibi bir derste teorinin verilmesinin yanı sıra uygulama aşamasında gerçek markalarla çalışılması öğretici bir süreç sağlıyor.” 

İş ve stajda öncelik

Değişen müşteri ihtiyaçları ve gelişen teknoloji ile perakende, en yenilikçi ve hızlı sektörlerden biri haline geldi, yepyeni görevler türedi. Bu yorumu yapan Boyner Grup İnsan Kaynakları, Kurumsal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlikten Sorumlu Başkan Yardımcısı İdil Türkmenoğlu’na göre, hem e-ticaret hem “all-line” perakende ve mağazacılık genç profesyonellerin tercih ve beklentilerine uygun çalışma koşulları taşıması ve dinamik olması sebebi ile ilgi çekici kariyer imkanı sunuyor.

“Perakende hızlı yükselme ve yüksek kazanç fırsatları, inisiyatif alabilme, çok yönlü çalışma, işin hızı ve hemen sonuç alabilme, networking fırsatları, sosyal ortamlar ve esnek çalışma gibi imkanlar nedeniyle cazip” diyen İdil Türkmenoğlu, ekledi: “Bu işbirliği perakende sektörüne ilgi duyan 4. sınıf öğrencileri için yeni bir bakış açısı sunuyor. Boğaziçi Üniversitesi’yle yaptığımız işbirlikleri önümüzdeki yıllarda da devam edecek. AD440-Dijital Pazarlama dersindeki öğrencilere iş ve staj imkanları konusunda öncelik tanınacak.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics