İnsan Kaynakları 03 OCAK 2016 / 15:39

Performansı yönetmek, avantaj sağlıyor

ÇMD (Çağrı Merkezi Derneği) tarafından yayımlanan araştırma raporuna göre, Türkiye çağrı merkezi sektörü 2015 yılında istihdam açısından yüzde 4 büyüdü ve 83 bin kişiye istihdam sağladı. Sektörün pazar büyüklüğü de yüzde 6 büyüyerek, 3,6 milyar TL’ye ulaştı. Çağrı merkezlerinde performans yönetimi uygulamaları hataları en aza indirgerken, Asseco SEE tarafından geliştirilen uygulama, çağrı merkezlerinde iş süreçlerinin yönetimini kolaylaştırıyor, müşteri ve çalışan memnuniyetini artırıyor. Asseco SEE performans yönetimi çözümü, kurumların altyapı ürünleri ile de entegre olarak kesin veriler elde edilmesini sağlıyor. Performans yönetim sisteminin sağladığı avantajlarla çağrı merkezi çalışanlarının performans değerlendirmeleri otomatik yönetilebiliyor.
Asseco SEE Satış Müdürü Mutlu Akar, “Müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda özelleştirilebilen çözümümüz, özellikle operasyon ve insan kaynakları departmanları için çağrı merkezi çalışanlarının performans takibinin yapılabilmesi ve gelişimlerinin izlenmesi açısından önemli” dedi. Performans yönetim sisteminin sağladığı en büyük avantajın operasyon ekiplerinin verimliliğinde elde edilen yükseliş olduğunu ifade eden Akar, “Verimliliğin artması ve maliyetlerin düşmesi sonucunda elde edilen kazanç oranı, kayda değer iyileştirmeleri beraberinde getiriyor” bilgisini verdi.  
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN