İnsan Kaynakları 26 MART 2017 / 10:31

PİLOT’ta yeni dönem başlıyor

Türk Telekom’un teknoloji girişimlerini desteklemek, girişimcilik ekosistemini güçlendirmek ve girişimlerle işbirliği yaparak müşterilerine yenilikçi ürün ve hizmetler sunmak amacıyla hayata geçirdiği PİLOT Girişim Hızlandırma Programı’nın yeni başvuru dönemi başladı. Eğitim ve sağlık teknolojileri, yapay zeka, sanal gerçeklik, nesnelerin interneti, siber güvenlik ve iş çözümleri alanlarındaki girişimlerin öncelikli olarak destekleneceği 5’inci dönemde başvurular www.turktelekompilot.com.tr üzerinden kabul ediliyor. PİLOT’a yapılan başvurular; işbirliği potansiyeli, fikrin yenilikçiliği ve uygulanabilirliği, hedeflenen pazarın büyüklüğü ve büyüme potansiyeli, iş modelinin tutarlılığı ve ekibin yetkinliği dikkate alınarak çeşitli perspektiflerden değerlendiriliyor.
PİLOT’a katılmaya hak kazanan her ekibe 75 bin TL nakit desteği ve Türk Telekom ile işbirliği fırsatı sunuluyor. Programa seçilen ekipler İstanbul’da ofis alanı, Türk Telekom’un teknoloji altyapısı ve mobil iletişim paketi imkânlarından faydalanabiliyor. Program süresince ve sonrasında girişimlere çeşitli mecralarda Türk Telekom tarafından tanıtım desteği de sağlanıyor.
PİLOT’a katılan ekipler, 12 hafta süren girişim hızlandırma programı boyunca düzenlenen eğitim ve çalıştaylar ile fikirlerini hayata geçirebilmek için izleyebilecekleri yöntemler hakkında bilgi sahibi oluyorlar. Katılımcılar; yalın girişim, kullanıcı deneyimi, dijital pazarlama ve yatırımcı sunumu gibi konularda uzmanlardan eğitim alıyorlar. Seçilen ekipler, program boyunca Türk Telekom yöneticileriyle çalışma imkanı bulurken, girişimcilik ekosisteminin önde gelen girişimcilerinden ve yatırımcılarından oluşan mentor ağına erişebiliyorlar. Program sonunda ekiplerden, doğrulanmış bir iş modelini esas alan "Ana Fonksiyonlara Sahip Ürün" (MVP) ortaya çıkarmaları; geliştirdikleri MVP ve iş modellerini, seçkin yatırımcıların katıldığı ‘Demo Day’ etkinliğinde sunmaları bekleniyor.
Programdan bugüne kadar 35 girişim mezun olurken, bu girişimlere toplam 1,2 milyon TL nakit desteği sağlandı.
 
 
ETİKETLER : PİLOT 1115 Türk Telekom

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN