İnsan Kaynakları 30 TEMMUZ 2017 / 16:02

PİLOT’ta yeni dönem başlıyor

Türk Telekom’un girişimciliği desteklemek için hayata geçirdiği PİLOT girişim hızlandırma programının beşinci dönem girişimleri belli oldu. Programa katılmaya hak kazanan ve farklı alanlarda çalışan 10 teknoloji girişimine toplam 750 bin TL nakit desteğinin yanında Türk Telekom ile işbirliği fırsatı da sunulacak. PİLOT’un yeni dönemine seçilen ekipler, 12 hafta boyunca eğitim ve mentorluk alarak projelerini geliştirme fırsatı bulacak, iş fikirlerini uygulayabilmek için iş modeli geliştirme, büyüme modelleri, dijital pazarlama, satış ve yatırımcı sunumu gibi konularda uzmanlardan eğitim alacaklar. Türk Telekom’un uzman profesyonelleri ve girişimcilik ekosistemin başarılı isimleri ile çalışma imkânının yanında, girişimciler yeni dönemde ofis alanı, bulut hizmetleri ve mobil iletişim paketinden de faydalanacaklar. Programı başarı ile tamamlayan ekipler, geliştirdikleri Ana Fonksiyonlara Sahip Ürün (MVP) ve iş modelini, girişimcilik ekosisteminden yatırımcıların katıldığı ‘Demo Günü’nde sunacaklar.
Yeni başvuru döneminde yoğun ilgi gören PİLOT’a başvurular değerlendirilirken, “Türk Telekom ile işbirliği potansiyeli, fikrin yenilikçiliği ve uygulanabilirliği, faaliyet gösterilen pazarın büyüklüğü ve büyüme potansiyeli, iş modelinin tutarlılığı ve ekibin yetkinliği” gibi özellikler dikkate alındı. Yapılan kapsamlı değerlendirme sonrası Artiwise, Birfatura, Frizbit, Mobilya Takip, Nara, Optiyol, Propars, SaltCommerce, Vexrob ve Visar da 5. Dönem Girişimleri olarak programa katılmaya hak kazandı. 
Girişimcilere sistemli ve doğru büyüme imkanı sunan PİLOT’a bugüne kadar 2 bine yakın başvuru alındı, 300’ün üzerinde girişimle yüz yüze görüşme yapıldı. Tamamlanan dört dönem sonrası PİLOT’tan toplam 35 girişim başarıyla mezun olurken, Türk Telekom da bu girişimlere toplamda 1,2 milyon TL nakit desteği sağladı. Mezun olan 35 girişim arasından 12’si yatırım da aldı.
 
ETİKETLER : 1132 PİLOT Türk Telekom

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics