İnsan Kaynakları 30 EYLÜL 2012 / 10:45

Profesyonel iş hayatıyla beraber hobi dile geldi

Hitay Yatırım Holding bünyesindeki 2Nokta Bilgi Teknolojileri’nde Proje Müdürü olarak görev yapan Baler Eskibatman, bir albüm çıkardı. Eskibatman basçı/solist olarak Ankara ve İstanbul sahnelerinde 25. yılını tamamlarken, pop-rock tarzındaki ilk albümü Kahve Molası’nı müzikseverlerin beğenisine sunuyor. Tarsus Amerikan Koleji’nde başlayan müzik hayatına, AAAL ve ODTÜ’de devam eden Eskibatman, iş hayatı yıllarında da müzikten hiç kopmadı. Bir yandan çok uluslu şirketlerde pazarlama/proje yöneticiliği kariyerini sürdürürken, diğer tarafta efsane grup Mustafa Hadi Dedi ile 10 yıl boyunca Ankaralılarla buluştu.
Günü yaşamak, hayatı ve hayalleri ertelememek temalarını www.baler.biz blogunda ve pop-rock tarzındaki bestelerinde sıkça işleyen sanatçı, albümü baştan sona Cenk Eroğlu ile Xcarnation stüdyolarında tamamladı. Sekiz parçanın hepsinin söz ve müziği sanatçının kendisine ait.
Eskibatman bu işi hobi aşamasında bırakmadığını, neden albüm yaptığını şu sözleriyle aktarıyor.
“Bu işi hobi olarak 25 yıl yaptım, çok da keyif aldım, yetmez mi? Ben bu dünyadan gittiğimde kalıcı bir şey bırakmak istedim. Birilerinin hayatına benim yazmış olduğum bir melodi eşlik etsin, o kişileri mutlu etsin, hislerine tercüman olsun istedim. Bencilce ve varoluşçu belki ama bir fark yaratmak istedim, silinip gitmek istemedim. Ankara’da Mustafa Hadi Dedi ile beni yıllarca dinleyenler elbette beni hep hatırlar ama beni tanımayanlar da müziğimi bilsin ve bari bir parçayı, onun bir bölümünü, iki notasını takdir etsin istedim. Bir müzisyen için çok mutluluk veren bir şey bu.”
ETİKETLER : Sayı:890

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics