İnsan Kaynakları 14 TEMMUZ 2014 / 08:20

Proline Bilişim Akademisi başlıyor

Proline üniversite-sanayi işbirliğine yönelik anlamlı bir projeye daha imza atıyor. 4 Ağustos 2014 tarihinde “Proline Bilişim Akademisi” adı altında eğitim ve işe alım programına başlayacak olan şirket, teknoloji alanında kariyer yapmayı hedefleyen yeni mezunların yanı sıra yüksek lisans ve doktora öğrencilerine 6 hafta sürecek bir eğitim verecek.

6 haftalık eğitim sonunda Proline’da çalışma olanağı
2 haftası teorik eğitim, 4 haftası da saha uygulaması şeklinde olmak üzere toplamda 6 hafta sürecek program kapsamında adaylar Proline’ın İstanbul’daki Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı Ar-Ge Merkezi’nde kariyer koçları tarafından bilişim sektörüne hazırlanacak. Programın sonunda yapılacak değerlendirmelerin ardından başarılı olan adaylara Proline’da çalışma olanağı sağlanacak.
Proline Bilişim İcra Kurulu Başkanı Mehmet Doğanyiğit, Proline Bilişim Akademisi hakkında şunları söylüyor: “Sektörümüzde üniversite-sanayi işbirliğinin sürdürülebilir inovasyona olan katkısı açıktır. Proline olarak bu alanda öncü bir çalışmaya imza atarak kendine güvenen, girişimci ruha sahip, yenilikçi ve araştırmacı gençlere kariyer fırsatı sunmak istedik. İnanıyorum ki bu program, genç yeteneklerin kariyer yolculuklarında önemli kilometre taşlarından birisini oluşturacaktır.”
ETİKETLER : Sayı:980