İnsan Kaynakları 26 ŞUBAT 2017 / 11:46

Reklamcılığın geleceği yeni nesle emanet

Günümüzde teknoloji ve yeni jenerasyonun yetkinlikleri sayesinde reklamcılık sektörü önemli değişiklikler yaşıyor. Bunun sonucunda problem çözmede grup adaptasyonları ve hareket kabiliyetleriyle fark yaratan Y kuşağını, el, göz, kulak ve motor beceri senkronizasyonu konusunda yetkin Z kuşağının desteklemesiyle reklam sektöründe yenilikçi işler ortaya çıkıyor. Reklamcılık anlayışında çok şeyin değiştiğini belirten Union İstanbul Ajans Başkanı Mehmet Erkmen, “İnsanların değişen ihtiyaçlarıyla gelişen yeni nesil pazarlama stratejileri bu değişimi etkileyen en önemli unsulardan. Bunları göz önüne aldığımızda reklamcılık sektöründe X kuşağı diye tabir edilen deneyimli insanları, en son bilgi ve beceri ile kendini geliştiren Y ve Z kuşakları yoğun şekilde destekliyor” dedi. Erkmen, şöyle devam etti:
“Reklamlarda markanın duruşuna ve karakterine dikkat çekiliyordu. Fakat Y ve Z kuşağının tüm sektörleri etkilemesiyle reklamcılık sektörü de değişti ve çekim dakikaları saniyelere düştü. Markaların da dikkat çekmek için diğer markalardan daha kreatif bir düşünceye sahip olması, bu dönüşümde markaların ve reklamcıların cesaretli olması gerek.” 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN